3 yılda beklenen hizmetleri veremeyen Çilekeş’ten Mahmutlar halkı 2012 yılında atak bekliyor. ‘Çilekeş Noel baba olsun, artık beklentilerimize cevap versin’ diyen vatandaşlar, “Hallederiz gardaş, yes, okey gibi kelimelerden sıkıldık, artık hizmet bekliyoruz” dediler.
 
Mahmutlar’ın parlayan yıldızı sönmeye yüz tutmuş durumda. 3. yılını geride bırakan Ali Çelik yönetimi, ‘iş yapamıyor’ diye yoğun eleştiriler alıyor. Başkan Çelik, “Seçimlere girdiğimde kimseye şunu, bunu yapacağım’ diye vaat vermedim. Kimse benden hizmet beklemiyor. Bana oy verenler, ‘hiçbir iş yapmana gerek yok, sen koltukta otur’ dediler, bende oturuyorum” dedi.
BU DÜZEN BÖYLE GİTMEZ
Okuyucular ile yapılan söyleyişte, CHP’li Ali Çelik dönemine büyük eleştiriler var. ‘2009’da Belediye Başkanı seçilen Çelik döneminde gözle görülür, tek yatırım sahil projesi ve birkaç cadde düzenlenmesi’ diyen okuyucular, “bu düzen böyle gitmez. Mahmutlar kış nüfusu 30 bin olan ve birçok ilçeden daha büyük bir metropol belde de hizmetten çok şaibeler konuşuluyorsa, burada yolunda gitmeyen bir şeyler var diye düşünüyoruz. Çelik başkan artık halka insin, halkın sorunları ile ilgilensin, eleştirilere kulak tıkamasın, Mahmutlar’ın hizmete ihtiyacı var” diyerek 2011 yılının son günlerinde Çelik’e uyarılarda bulundular. 1
Turizmden ekmeğini kazanan esnaflar, “Mahmutlar Post Gazetesi sahil ile ilgili olumsuzlukları gün yüzüne çıkardı. Belediye başkanı Çelik’in ilgili birim amirlerini sahile davet ederek yanlış ve kötü olan yerlerin tespitinin yapılması gerektiğini düşünüyoruz. ‘Ben yaptım oldu, bitti’ mantığı ile yapılan bu işler Mahmutlar’a telafisi mümkün olmayan zararlar veriyor. Sahil Mahmutlar’ın olmazsa, olmazı. Düzenli bir sahil projesi yoksa turizmden bahsedilemez. Denize girmek için yüzlerce kişi Tosmur veya Kargıcak sahilini tercih ediyor. Bu isyanımızı sağır sultan duydu, bizim başkana duyuramadık” dediler.
ADETA SEYYAR CENNETİ OLDUK
‘Mahmutlar’da adım başı bir seyyara rastlamak mümkün’ diyen vatandaşlar, “Beldenin şehirleşmesine katkı sağlayan kaliteli işyerleridir. Mahmutlar’da işyerinden çok pazarcıları da sayarsak, seyyar var. Böyle bir şehircilik olmaz. Bir beldenin bir çarşısı olmalı, bir meydanı olmalı, Mahmutlar’ın çarşısı, şehir merkezi neresi belli değil. Seyyarlar dersen, her seyyar kendi kriterini ortaya koymuş. Seyyarında belli bir kriteri olmalı, bu kriteri belediye koymalı ve bu kritere uymalı, uymayan seyyar men edilmeli” dediler.
CAZİBE MERKEZLERİ OLUŞTURULMALI
Mahmutlar’da 3 yıldan beri yeni bir cazibe merkezi oluşmadı’ diyen Mahmutlar halkı, “Belde de halkı ve turisti tutmak için yeni cazibe merkezleri oluşturulmalıdır. Bunun için dinlenme alanları, parklar içinde sinema ve tiyatro salonu bulunan Kültür merkezi, göletler, halkın gidebileceği çay bahçeleri, spor sahaları acil bir şekilde yapılmalı. Bunlar yapılırken, yollar ve caddeler yıkanarak temiz tutulmalı. Yapılan hizmetler korunmalıdır” şeklinde konuştular.

Önceki İçerikGüneş’te çakan Şimşek
Sonraki İçerikBUKALEMUN