Mahmutlar’a yapılan sahil projesine vatandaşlar, “Utanç tablosu” ismini taktılar. Belediye yetkilileri, “Modern Avrupai” oldu derken, başta turizmciler olmak üzere toplumun her kesiminden ağır eleştiriler var. Mahmutlar halkı, “Müteahhit yaptı biz ne yapalım” açıklamasını şiddetle kınıyor, herkes sorumluluğunun cezasını çekmeli, eğer projeye uymadıysa şartnamedeki, sağlamlık, estetik ve modernlik yerine getirilmediyse teslim almayın,  hak edişine şer koyun 5,5 milyonluk bir iş bu kadar rezil mi olur? Bunu yapan da, yaptıran da hiçbir işten anlamıyormuş, yolda geçen bir sade vatandaş bile bundan daha iyi işçilik yapar” diyerek adeta eleştiri bombardımanı yaptılar.
HANİ MODERN OLACAKTI?
Mahmutlar Post Gazetesi olarak daha ilk baştan beri “uyarma’ görevini üstlenerek sahildeki yanlışları yöneticilere ve kamuoyuna duyurmuştuk. Bu uyarılarımıza başta CHP’li meclis üyeleri Hasan Kısa ve Mustafa Şimşek, “Durun bakalım daha bitmedi, biz teslim almadık, bir bitsin ne aceleniz var, beğenmezsek yıkar, yeniden yaparız, sahil çok modern olacak Avrupai belde oluyoruz” gibi kendi doğrularını söylemlerine katarak, rezil olan sahil projesi çalışmalarının üstünü örtmeye çalışmışlardı.
HAKLI OLMAK İSTEMEZDİK
Mahmutlar Post Gazetesi olarak yayımlandığımız ilk günden beri, “Mahmutlar menfaatinden” daha üstün hiçbir şeyin olmadığını defalarca en gür sesimizle okuyucularımıza duyurduk. Gün geldi başarılı olduk, gün geldi başarısız olduk ama şunu söylemeliyiz ki, bu belde bu kadar kötü yönetilmedi. Belediye Başkanı Ali Çelik istediğiniz kadar yazın çizin, “Tınlamıyorum” demesiyle Mahmutlar menfaatini ne kadar önemsediğini ortaya koymuş oldu. Beldedeki iyi ve kötü tüm haberleri gazetemiz aracılığı ile 9 yıldır sizlere ulaştırıyoruz. Hep haklı çıktık. Yazdıklarımız tek tek resimleri ile belgelendi ama şunu itiraf etmek istiyoruz, keşke biz Mahmutlar Post Gazetesi olarak haklı çıkmasaydık.
TESLİM ALMAYIN
5,5 Milyon (eski para ile trilyon) TL’ye yapılan sahil projesi CHP’li Belediye Başkanı Ali Çelik’in başını ağrıtacak gibi. 3.6 Milyon TL’ye ihale edilen ek maliyet bahanesiyle 5,5 Milyon liraya çıkan sahil çalışmaları kimseyi memnun etmedi. Vatandaşlar, ‘Bu projeyi bu şekilde teslim almayın, gerekirse mahkemeye verin. Bazı müteahhitlerin sahili ilgili mercilere şikayet edeceklerini ve sahili inceletecekleri bilgisine ulaştık” dediler.

Önceki İçerikNorveç’ten Mahmutlar’a Sevgi yolu oluştu
Sonraki İçerikNAZIM HİKMET’Lİ GÜNLER