Yerel bir gazetede yayımlanan Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in açıklamalarında: “Muhalefet Görsün” şeklindeki açıklaması, AK Parti Mahmutlar belde Başkanı Muhterem Anılgan sert yanıt geldi. Anılgan, Ali bey, artık havalar ısındı, muhalefet kılıfını çıkarıp, şeffaf olmanı tavsiye ederim” dedi.
Projelerin yolsuzluk ve şaibeli ihaleler ile kirletildiğini söyleyen AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Muhterem Anılgan, Çelik’e seslendi.
Anılgan, “Sizin şahsi ticari menfaat ve hırslarınız uğruna, Mahmutlar’ın menfaatlerinin geri plana atılmasına göz yummayız. İşinizi adam gibi yaparsanız, bu işi durdurmaya ne muhalefetin gücü yeter, ne de yasaların” dedi.
Anılgan, “Biz Mahmutlar sahil yolunu ve diğer tüm cadde, sokak ve yolları 6 yıl önce gördük. 5 yıllık görev süremizde çok çalışarak, bugün tüm Mahmutlar’ın yaşamını değiştiren hizmetleri yapmayı başardık. Söz konusu D-400 yolu ve sahil projesi, bugün konuşulabiliyor ise; bizim dönemimizde D-400’de bulunan elektrik hatlarının yeraltına alınması, 5 kilometrelik yolun aydınlatması ve sahil tarafında istinat duvarlarının tamamlanmış olması ile birlikte projeler hazırlandığı için konuşulabilmektedir. 
Bu proje, Karayolları ile bizim zamanımızda protokole bağlanmıştır. Aynı projede, 1 kilometrelik düzenleme alanı her şeyi ile birlikte açık ihale edilerek, yapılmıştır. Bizim tarafımızdan hazırlanan ve projenin altyapısını oluşturan tüm teknik şartları sağlanan projeye bizim karşı olmamız, söz konusu olamaz.
Ali bey, bugün gazetelere beyanatlar vererek, muhalefete yüklenmektedir. Bakın Ali bey; bu proje ve diğer projelerde ve projelerin ihalelerinde belde ve kamu menfaatleri yerine şahsi menfaat sağlama peşinde koşarsanız, elbette ki devlet size “DUR!” diyecektir” dedi. 
YOLSUZLUĞA, YASALAR “DUR!” DEDİ
Anılgan, “Yolsuzluğa, çıkar ve menfaate hizmet kılıfı uydurmaya kalkarsan, halk da, muhalefet de, yasalar da, sana “DUR!” der.
Her türlü altyapısı, ön hazırlığı ve projeleri bize ait olan D-400 Karayolu düzenleme ve sahil projesinin 1 kilometrelik kısmının yapımında, sen bu projeyi durdurmak ve engellemek amacı ile bizi Antalya Valiliğine şikayet ettin. Dedin ki; “Beldenin parasını Karayollarına harcıyor!” Ancak, biz şahsi menfaat peşinde koşmadığımızdan ve yasalara aykırı iş yapmadığımızdan proje sana ve senin şikâyetine rağmen sürdürülmüştür. Sahil düzenleme projesinin 1 kilometrelik kısmı ve 4 kilometrelik istinat duvarı dahil tamamlanmıştır.
Ali bey, halkı her zamanki gibi kandırmaya çalışıyorsun. Bugünkü başarısızlığın ve seninle birlikte oluşan sorun ve şaibe yumağı gün geçtikçe büyüdüğünden, artık altından kalkamaz haldesin. Bir taraftan okul yapıyorum, hizmet yapıyoruz diyorsunuz, diğer taraftan okulun demirini çalmaktan dolayı “HIRSIZLIK” suçu ile CHP’li meclis üyeniz yargılanıyor.
Bir taraftan D-400 karayolunu yapacağım, muhalefet engel diyorsun, diğer taraftan D-400 karayolu projesi ihalesinden kendi meclis üyelerinin de rahatsız olduğu bin bir türlü pis kokular ve yolsuzluk iddiaları almış başını gidiyor.
Ali bey, bizim dönemimizde CHP’li meclis üyeleri her projeye muhalif oldukları halde, hiçbir işimiz engellenememiştir. Çünkü yasalar her türlü muhalefetin üstündedir. Artık havalar ısındı, muhalefet kılıfını çıkarıp şeffaf olmanı tavsiye ederim. 
Birçok sıfatı bulunan sayın genel başkanının hiç ağzından düşürmediği; “dürüstlük, şeffaflık, hak, haram, adil olmak” gibi söylemlerin sadece söylemde kaldığı bu değerlerin gerçekte CHP’li Mahmutlar belediye başkanı tarafından, basından takip ettiğimiz kadarı ile algılanamadığı ortadadır.
Zira, Mahmutlar belediye başkanlığı ve belediye başkanı bu ilkelerden uzak, kamuya kapalı, sabahın saat 07.00’sinde ihale yapmaya çalışan, meclis üyelerine bilgi vermekten kaçınan, ihaleye girecek bazı müteahhit firmalar ile pazarlık peşinde koşan bir yönetim tarzı sergilemektedir”dedi.
Anılgan, “Bak Ali bey, son kez söylüyoruz. Bu proje bizim tarafımızdan yapılmış olup, % 50’si bizim tarafımızdan hayata geçirilmiştir. Kendi projemize muhalif olmamız söz konusu olamaz. Ancak, kendi projemizin yolsuzluk ve şaibeli ihaleler ile kirletilmesi, sizin şahsi ve ticari menfaat ve hırslarınız uğruna, Mahmutlar ve Kamunun menfaatlerinin geri plana atılmasına ne devletin ne de bizim göz yummamız söz konusu olamaz. İşinizi adam gibi yaparsanız, bu işi durdurmaya ne muhalefetin gücü yeter ne de yasaların. (örnek: aynı yolun 1 kilometrelik kısmının düzenleme projesinde olduğu gibi)”şeklinde konuştu.

Önceki İçerikYetkililer uyuyor..
Sonraki İçerikPartizanlık yüzünü gösterdi