TURIZMIN LOKOMOTIFI ANTALYA, 2013 YILINI GELEN TURIST RAKAMLARINDA TUM YILLARIN REKORUYLA TAMAMLADI. BU YIL 2 HAVALIMANINDAN 11 MILYON 430 BIN, 5 DENIZ LIMANINDAN 250 BIN OLMAK UZERE TOPLAM 11 MILYON 680 BIN TURIST ANTALYA'YA DOGRUDAN GIRIS YAPTI. (FOTO:ANTALYA-DHA)
THY ile Alman Lufthansa Havayolları’nın yüzde 50’şer ortaklığındaki Antalya merkezli SunExpress Havayolları, bu yıl turizm sektörünün Avrupa pazarındaki çift haneli büyüme beklentileri doğrultusunda hem yurt dışı koltuk kapasitesini, hem de direkt uçuş noktalarını artırdı.
ITB Berlin’de, yaklaşık 400 metrekare alanda Antalya’nın plajlarından esinlenilen bir stant kuran SunExpress, standın zemininde Antalya sahillerinin kumunu kullandı. Şezlong, mini golf, plaj beach bar ve kokpit ile süslenen SunExpress’in standı büyük ilgi gördü.
DÖRT YENİ NOKTAYA DİREKT UÇUŞ
Antalya’dan iç hatlarda sekiz noktaya, Avrupa’da ise 27 noktaya direkt uçtuklarını belirten SunExpress Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Alper Özen, bu yıl Avrupa’daki direkt uçuş noktasına üç yeni şehrin eklendiğini söyledi. Antalya Havalimanı’ndan Londra, Brüksel ve Bükreş’e, Gazipaşa Havalimanı’ndan da Köln’e Antalya’dan direkt uçuşların başlatılacağını dile getiren Özen, Antalya’yı hem iç hatlarda, hem dış hatlarda en fazla noktaya bağlayan havayolu şirketi olduklarını açıkladı.
HEDEF 10 MİLYONUN ÜZERİ
Geçen yıl iç ve dış hatlarda toplam 8.8 milyon yolcu sayısına ulaştıklarını da anlatan Alper Özen, bu yılki yolcu sayısı hedeflerinin 10 milyonu aşmak olduğunu söyledi. Türkiye ve Antalya’ya bu yıl Avrupa’dan ilginin çok iyi olduğunu belirten Özen, “Fuarda gördüğümüz ilgiden çok memnunuz. Taşıdığımız yolcu sayısının yüzde 60-70 civarındaki kısmını yurt dışı oluşturuyor. Antalya’ya ve Ege Bölgesi’ne tarifeli seferlerle yaz-kış en fazla turist getiren havayolu şirketiyiz. Bu yazla beraber Antalya pazarı için 3 milyondan fazla koltuk arz edeceğiz” dedi.

Önceki İçerikHATİP LAFI; AÇIKGÖZ SAFI SEVER
Sonraki İçerikHer yer Rus turist olacak