a0b4e5dd-8c8f-4a69-9144-5288c7f6941dÇiçeği burnundaki İYİ Parti  Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’a gazete ofisinde ziyarette bulundu. Apaydın,“Mahmutlar Teşkilatı kısa bir sürede oluşacak” dedi.
İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Apaydın,ilk işlerinin parti binasını hazırlamak olduğunu ve Mahalle Teşkilatlarını 10 gün gibi bir sürede kuracaklarını belirtti.Başkan Apaydın, “Öncelikle binamızı fiziki olarak hazırlayıp, yönetim kurulumuzu oluşturduktan sonra üye kayıtları ile beraber teşkilatlanmamızı tamamlayacağız. Hızlı bir şekilde yerelde dinamik ve etkin isimlerden oluşan bir yönetim gerçekleştireceğiz. Türkiye’de her şey iyi olacak” dedi.
“MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK”
İYİ Parti’nin kuruluş felsefesini kamuoyu ile paylaşan Apaydın, “Partimizin kuruluş felsefesi öncelikle milli birlik ve beraberliği, kardeşliği sağlamak, kuvvetler ayrılığını ve parlamenter sistemi yeniden geri getirmek, sürdürülebilir üretime dayalı bir ekonomi gerçekleştirmek, parti devletinden millet devletine geçmek ve sonuç alan etkin bir dış politika gerçekleştirmektir. Öncelikle bu 5 temel hedefi gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.
“HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ”
Apaydın İYİ Parti olarak Tüm ülkede olduğu gibi Alanya’da da herkesi kucaklayacağız, hiç kimseyi ayrıştırmayacağız. Siyasi görüşüne, sosyal yapısına hiçbir şekilde kısıtlama getiremeden herkesin katılabileceği bir yönetim şekli ile yolumuza devam edeceğiz. Fakat bunları seçerken belli konulara da çok dikkat edeceğiz. Özellikle geçmişinde FETÖ ve diğer terör örgütleri ile bağlantısı olanları kesinlikle yönetimimize almayacağız” dedi.
“ALANYA BELEDİYESİ İYİ PARTİLİ OLACAK”
‘İYİ Parti’ olarak Alanya Belediyesini seçimlerde kazanmak hedefimizdir’ diyen Apaydın, “İyi Parti’nin Alanya’daki hedefi ülke genelinde olduğu gibi iktidardır. Kesinlikle amacımız Alanya Belediyesini kazanmak ve bizleri bu göreve layık gören büyüklerimize Alanya Belediyesini hediye etmek. Bunu yaparken de isimlere dayalı çalışmayacağız. Bizim geçmişte yaptığımız çalışmaları bilenler bilir. Öncelikle geniş tabanlı bir havuz oluşturacağız. O isimler içerisinden meclis listesi ve yönetimimizi oluşturduktan sonra temsil noktasında görev alabilecek isimleri değerlendireceğiz. En son aday konusuna geleceğiz. Önceki dönemlerde olduğu gibi hastalıklı bir yapıyı yeni partimizde devam ettirmeyeceğiz. Hastalıklı yapı dediğim şu: Aday belli etrafına bir yapı oluşturuluyor ama bizim sistemimizde önce tabandan aldığımız algıyı temsil noktasında değerlendireceğiz. Tabanın talepleri doğrultusunda listeleri oluşturacağız en son oluşturduğumuz listeye uygun adayı onların önüne getireceğiz. Önce adayı getirip etrafına yapıyı oluşturmayacağız” dedi.
 
 
 
 

Önceki İçerikBahçeci, ‘Yokum’ dedi
Sonraki İçerikGüney aday mı?