Mahmutlar turizmini eksozu açık motorlar baltalıyor. Yetkililer bu soruna çözüm bulmak için uğraş vermiyor. Vatandaşlar, “Yeter artık gürültü ve tehlike saçan motorlar artık toplatılsın” diyerek yetkilileri bir kez daha uyardılar.
Mahmutlar’ın en büyük sorunlarından biri gürültü kirliliğini had safhaya çıkaran eksozu açık motorlar olduğu ortaya çıktı. Mahmutlar halkından aldığımız şikayetlerin başında eksozlarını çıkaran motorlar, alınmayan çöpler, bakımsız temizlenemeyen kirli ve tozlu yollar olarak sıralandı.
SORUN ÇÖZÜLMÜYOR
Mahmutlar Post Gazetesine her gün Belediye yönetimini olumsuz yönde şikayetler yoğun olarak gelmeye başladı. Bu şikayetlerin başında eksozu açık ve eksoz patlatan motorlar başı çekiyor. Alanya şehir merkezinde bu sorun tarihe karıştı artık yaşanmıyor. Çünkü her gün rütun olarak polis bu denetimleri yaparak bu olumsuzluğu ortadan kaldırdı. Mahmutlar’da ara sıra jandarma trafik bu uygulamayı yapsa da sorunlar bir türlü çözülemiyor.
BÖYLE TURİZM OLMAZ
Mahmutlar Post Gazetesi’ne, ‘Sorunlara eğilin’ diyen vatandaşlar, “Yeter ama artık, biz buraya tatil yapıp, dinlenmeye geldik. Özellikle akşamüstleri bir motor gürültüsündür gidiyor. Eksozları açılmış gürültü kirliliği had safhada iken motorların eksozlarını patlatıp adeta bir silah sesi edasıyla herkes korkuyor. Böyle turizm olmaz, böyle bir turizm beldesinde yöneticilik olmaz denetimler çok zayıf kalıyor. Daha sabahın köründe sanki bir uçak sesi gibi motorlar son surat bağıra bağıra gidişine acaba hangi kurum dur diyecek merak ediyoruz. Mahmutlar post Gazetesi aracılığı ile yetkililere, kolluk kuvvetlerine rica ediyoruz. Artık yeter, bu rezalete bir dur deyin. Bu gürültü ile bu tehlike ile ne turizm yapılır, ne de yaşanır” dediler.
YETKİLİLER GÖREVE
Vatandaşlar, “Kolluk kuvvetleri ve belediye zabıta işbirliği ile Mahmutlar’ın her cadde ve sokağında bir iki hafta sıkı denetim yapılsa bu sorunun çözüleceğine inanıyoruz. Mahmutlar’da bu günlerde 70-80 bin insan yaşıyor. Dünyanın her ülkesinden tatil yapmak için beldemizi seçen bu insanlara motorların gürültüsünü mü dinleteceğiz. Başta Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik ve Jandarma Karakol Komutanı Cengiz Tok olmak üzere bu sorunların çözülmesini talep ediyoruz” dediler.

Önceki İçerikÇilekeş çözdü
Sonraki İçerik9. yaşımızda sizinle daha güçlüyüz