D-400 yolu üzerinde bulunan Kargıcak’ta orta refüşün yapılması ile kapanan Kargıcak girişine yeni kavşak ihalesi yapıldı. Mahmutlar’da ise eskiden giriş yolu olarak bilinen Happy Elegant Otel kavşağı kapandı. Happy Elegant Otel mevkiinde evi olan vatandaşlar Belediye caddesinden dolaşmak zorunda kalıyor.
Mahmutlar’da yaşanan sorunlar yumak haline geldi. Sahilde yaşanan altgeçit ve tel örgü sorununun ardından birde Happy Elegant Otel önünde bulunan kavşağın kapatılması gündeme geldi. Happy Elegant Otel etrafında evi olan vatandaşlar “Alanya’dan aracımızla geldiğimiz zaman Mahmutlar merkezde bulunan ışıklardan dönmek zorunda kalıyoruz. Kargıcak Belediye başkanı kavşak için girişimde bulundu ama başkan Ali Çelik’ten ses seda yok” dediler.
VATANDAŞ TEPKİSİ
Happy Elegant Otel önüne kavşak yapılmasıyla ilgili bazı vatandaşlar gazetemize açıklamalarda bulundular. Vatandaşların tepkileri şöyle;
Abdullah Yıldırım: Turizm Beldesi olan Mahmutlar’da Karayollarının yapmış olduğu çalışmalar insanımızı bezdiriyor. Bu mevkide yaşayan ve Alanya’da çalışan insanlar Mahmutlar’a geldiklerinde merkezde bulunan ışıklardan tekrar Happy Elegant mevkiine dönmek zorunda kalıyorlar. Biz de bu mağduriyeti gözlemekle yetiniyoruz. Mahmutlar Belediyesi’nin de bu konuda hassas davranarak Karayolları ile gerekli görüşmeleri yapmasını ve bu mağduriyetin ortadan kaldırılmasını temenni ediyoruz” dedi.
Yavuz Aydın: Aydın Sokakta oturmaktayım. Alanya’da bir işimiz olduğu zaman tekrar buraya girebilmek için metrelerce yol gidip tekrar geriye dönüyoruz. Özellikle benzin fiyatlarının tavan yaptığı bu günlerde neden boş yere zarara girelim. Belediye demek hizmet demektir. Biz de hakkımız olan hizmeti almak istiyoruz. Buradaki refüjün kapatılması yerine Kestel’de olduğu gibi tek yönlü bir ışık sistemi de koyabilirler.
Cengiz Doğan: Karayollarının yaptığı çalışmalar sonucu beldeye giriş yolu olarak bilinen Happy Elegant Otel yanından geçen yol kapandı. Biz de Mahmutlar’dan ekmeğini kazanan insanlarız. Belediyenin vatandaşa destek olması gerekir. Yol boyu yapılan tel örgü levhaları bu civarda evi olan insanlar için sorun yaratıyor. Bu sorun çözülmeli.
Ali Püsküllü: Happy Elegant Otel yanına bir kavşak kesinlikle yapılmalı. Özellikle sahil yolu ile bağlantısı olan ana caddelerin sahil kesiminde bir adet kavşak bulunmalı. Mahmutlar’a giriş bu kadar zorlaştırılmamalı. Bir de belediye tarafından bu altgeçitlerin en azından haftada 1 defa bakımının yapılmasında turizmi düşünecek olursak büyük faydalar görüyorum.
İhsan Aydoğan: Sahil yolu başlı başına Mahmutlar halkının problemi haline geldi. Bir türlü yapılamayan sahil yolunun yanı sıra sahil yoluna çekilen tel örgü de bu bölgede yaşayan insanların sorunu haline geldi. Happy Elegant Otel’in yanı sıra diğer büyük caddeler (Selahattin Yaman, Vatan Caddesi) gibi caddelerin sahil ile buluştuğu noktada dönen kavşak yapılması şarttır. Işık sistemi ile bu kavşaklar daha da güçlendirilirse sahil bandının da tamamlanmasıyla birlikte bir problemin kalmayacağını düşünüyorum.
ASİLTÜRK FARKINI KONUŞTURUYOR
Geçtiğimiz haftalarda Belediye Başkanı Zihni Asiltürk’ü makamında ziyaret eden Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren ve Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdür Yardımcısı Nazif Kök belde hakkında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi almışlardı. Asiltürk’le bir süre sohbet eden Vali Yardımcısı Eren, orta refüj çalışmalarını da incelemiş ve  Kargıcak girişinin rahat ve güvenli bir şekilde trafiğe açılması için yeni kavşağın ihale edildiğini belirtmişti. Eren, “İhale için kayıt numaraları alındı. En geç bir ay içinde kavşak ve orta refüjün çalışmaları başlayacak. Kavşak ise bir hafta gibi kısa bir sürede tamamlanacaktır” diyerek Kargıcak halkına müjdeli haberi vermişti. Kargıcak’ta çalışmaların başlamasıyla birlikte Dinler Otel yanında bulunan eski Kargıcak girişi yeniden açılacak.
Mahmutlar’da ise yapılan çalışmalarla ilgili Mahmutlar Belediyesi sessizliğini koruyor ve suçu Karayolları’na atıyor. Kargıcak’ta yapılan çalışmalarla Mahmutlar’daki çalışmaları kıyaslayan vatandaşlar, “Kargıcak Belediyesi çalışıyor. Mahmutlar Belediyesi ise Başkan Çelik önderliğinde sükunetini bozmuyor” dediler.