Sevmek ve aşık olmak arasında çok büyük bir uçurum var anlam olarak. Herkes bu iki kelimeyi birbirine karıştırır.
Neden eşimize, sevgilimize, sevdiğimize SANA AŞIĞIM demiyoruz da SENİ SEVİYORUM diyoruz hep.
Sevmek çok farklı bir duygu. Hayatta her şeyi sevebiliriz taşı, toprağı, ağacı, kuşu, börtü böceği, annemizi, babamızı, çocuğumuzu, arkadaşımızı, dostumuzu yani aklınıza gelebilecek her şeyi sevebiliriz.
Ama AŞK öyle mi bu duygu sadece bir kere, bir kişiye duyulur. Herşeye herkese aşık olamayız. Eğer yakalamışsanız bu duyguyu çok şanlısınız sakın yakasını bırakmayın. BÜYÜK AŞKINIZI HİÇ BİRZAMAN KAYBETMEYİN. Onu korumak ta kollamakta sizin elinizde. Mesela herkes evliliğin aşkı öldürdüğünü, bu duygunun yerini sevgi ve alışkanlığın aldığını düşünür. Ben aynı fikirde değilim. Onu diri tutmak, canlandırmak, hiç kaybetmemek her şeyde olduğu gibi bu durumda da bizim elimizden geçiyor. Aşıksanız ve Aşık olanınız varsa sakın ha hiçbir yere göndermeyin onu. Sarın sarmalayın koyun kalbinizin bir köşesine. Öyle sıkı monte edin ki ne olursa olsun, nasıl sarsıntılar yaşarsanız yaşayın. O her şeye inat yerinden bile oynamasın.
Evli misiniz?
Aşk sizin için ne ifade ediyor?
Aşkınız ne durumda?
Siz onu ayakta tutmak için neler yapıyorsunuz?
Ne yaparsanız hep aynı tazelikte kalır?
Bazen küçücük şeyler karşı tarafın çok hoşuna gidebilir. Büyük şeyler beklemeyin küçük şeylerinde sizi mutlu etmesine izin verin. Karşınızda ki kişiyi dinleyin UNUTMAYIN İLETİŞİMİN OLMADIĞI BİR EVLİLİK ALIŞKANLIĞA DÖNÜŞMEYE MAHKUMDUR. Birbirinizle iletişim halinde olun. Küçük büyük fark etmez paylaşın eşinizle, sevgilinizle. Bu iki tarafında mutlaka hoşuna gidecektir.
Mesela ONURE edin. ÖVÜN sizin için ne kadar önemli işler yaptığını ona hissettirin. Her zaman olmasa da arada mesajlar atın birbirinize.
Ona AŞKINIZI SÖYLEMEKTEN KORKMAYIN.
SIK SIK AŞKA GELİN…
AŞK AŞK HERZAMAN AŞKI HİSSEDİN, HİSSETTİRİN…

Önceki İçerikO HER ŞEYİ DÜŞÜNÜR
Sonraki İçerikBELEDİYE SÜPER ÇALIŞIYOR