Bağışlar; “Basiretsiz idareciler Mahmutlar’ın kaderi olamaz, oturduğunuz koltuk size güç vermesin, siz o koltuğa güç verin” dedi.
Son dönem de Mahmutlar’ da siyasi parti yöneticileri arasında yaşanan gerginlikler ve mevcut belediye yönetiminin beldeyi yönetimi ile ilgili yaşanan idare krizine bir tepki de Bağışlar Mühendislik yönetim kurulu Başkanı Yılmaz Bağışlar’dan geldi.
 Yaklaşık 5.000 yabancı uyruklu vatandaşın ikamet ettiği, 2009 yılı adrese dayalı nüfus sayım sistemine göre 20.517 kişi ile birçok ilçeden daha fazla nüfus potansiyeline sahip böyle bir beldenin hiçbir vizyonu ve misyonu olmayan, hedefe yönelik plan ve programdan yoksun, devletin kurumsal yapısından uzak, basiretsiz yöneticilerden oluşan bir ekip tarafından idare edilmesinin Mahmutların geleceği açısından büyük bir kayıp olduğunu söyleyen Bağışlar, “Basiretsiz yöneticiler Mahmutlar’ın kaderi olmaz” dedi.  
“BEN YAPTIM OLDU BİTTİ’YE GETİRİYORLAR”
Sosyal sorumluluk sahibi hiçbir Mahmutlar’lı vatandaşın yaşanan yönetim ve idare krizine sessiz kalmaması gerektiğini belirten Bağışlar ülkemizin hiçbir yerinde son 1 yıl da Mahmutlar’ da yaşanan yönetim ve idare yetersizliği yaşanmamıştır dedi ve ekledi ‘’ Bir beldenin yönetim ve idare kademesinde yer alma cesaretini gösterebiliyorsanız, yapılan her işten alınan her karardan haberdar olmak zorundasınız. Bir firmaya halk ekmek adı altında 7 ay gibi bir süreyle işletme hakkı veriliyor daha sonra hata yapmışız diyerek bu hak geri alınmaya çalışılıyor. Belediye hizmet binasına mimari estetik ten yoksun bir engelli asansörü yapılıyor aylardır kullanıma açılmıyor. Sahil yolu için 6 milyon lira para aldık deniliyor sahil yolu Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından ihale ediliyor, siyasi hırs uğruna yıllardır şoförlük yapan hemşerilerimiz ne yaptığını bilmeyen bir idareci tarafından müteahhit işçilerinin görev yaptığı cadde temizlik ekibine gönderiliyor, okula ek bina adı altında hizmet yapılıyor, İl Milli Eğitimin haberi olmuyor,  hibe olarak okul yapımı için gönderilen demire fazla göndermişiz denilerek tekrar el konuluyor, bunların hepsinin iyi niyetle hizmet adına yapıldığını düşünsek bile bu hizmetleri adam gibi prosedürüne uyduracak hiç mi bir yönetici idareci müdür yok bu belediyeyi yönetenler arasında. Sürekli geçmiş yönetimleri suçlayarak yetersizliğinizi kapatamazsınız.    ‘Geçmişte onlarda böyle yaptı, biz de yapabiliriz ne var ki bunda’ demek başarısızlığın psikolojik bir yansımasıdır. Bu kurum hiç kimsenin ben yaptım oldu diyebileceği, şahsi hırslarına yenilerek deneme yanılma metodu nu kullanabileceği bir kurum değildir dedi
“NERDE HATA YAPIYORUZ” DEME CESARETİ GÖSTERİN
Bağışlar, Herkes şapkasını önüne alıp nerelerde hata yapıyoruz diyebilme cesaretini gösterebilmelidir. Önümüzde 4 yıl gibi uzun bir süreç vardır ve bu süreci şahsi hırslar uğruna heba etmenin hiç kimseye bir faydası olmayacaktır diyen Bağışlar, siyasi parti yöneticilerinin ve Mahmutlar kamuoyunun birbiriyle kavga ve tartışma ortamı yaratarak suni gündem yaratmak yerine beldede yaşanan sağlık ve eğitim hizmetlerinin yetersizliği, sağa sola atılan çöp birikintileri, yaz mevsiminde yaşanan sinek ve böcek sıkıntılarını konuşmalıdır. Ayrıca Mahmutlar turizm ekonomisinin lokomotifi olan yerleşik turistlere ne kadar hizmet verebiliyoruz, ihtiyaçlarına ne kadar cevap verebiliyoruz, alternatif sosyal alanlar ne kadar sunabiliyoruz bunların konuşulması gerekir. Yerleşik bir turist arkadaşımız bize çini atölyesinin neden kapatıldığını soruyor, bir diğeri Gazipaşa hava alanının neden hala açılamadığını soruyor, bir başkası ise motorlu gençler yüzünden kaldırımda rahat yürüyemediğinden bahsediyor. Bu anlamda belediye başkanından meclis üyelerine, muhalif siyasi parti yöneticilerinden dernek ve kuruluşlara köylüsü şehirlisi, esnafı işçisi herkese sosyal sorumluluklar düşmektedir ve bu sorumlulukları göz önüne alarak önümüzdeki 4 yılı en verimli şekilde planlamak gerekir dedi. Belediyeyi idare etmenin her bayramda, özel günler de tebrik mesajlarıyla reklam panolarını süslemekten ibaret olmadığını belirten Bağışlar, “Oturduğunuz koltuk size güç vermesin, siz oturduğunuz koltuğa güç verin” dedi.

Önceki İçerikMahmutlar 112 ekibine saldırı
Sonraki İçerik“Halk, beldeyi kimlerle yönettiğinizi biliyor!”