MAHMUTLAR Muhtarı Ahmet Top’un ‘yabancı uyruklu vatandaşlardan işlem yaptığı belgeler karşılığı para alıyor’ iddiası uzun yıllardan beridir kamuoyunda yankılanıyordu. Bir Alman vatandaş Muhtar’ın her evrak için para istediğini iddia etti.

Bugün Mahmutlar Post Gazetesi’ne gelen Susanne Krzyzask, “Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top’a ikamet için evrak götürdüm. Arkadaşım Peterdeflef Frank Her Menav, oğlum Sanksha Krzyzask ve kendime ait evraklarım için her evraktan 10 Euro para istedi. Sonrasında, “siz kişi başı 50 kira verin” dedi. Bende, “Bu yasal mı?” diye sordum. Muhtar Ahmet Top ise “Evet yasal ama siz üç evrak için 100 lira verin, tamam” şeklinde konuştu.

Daha sonra arkadaşıma, “Muhtar evrak için para alıyor mu, yasal mı?” diye sordum. Bana cevapları, “Hayır yasal değil. Çünkü Muhtarın işi bu. Muhtara devlet tarafından her ay maaş ödeniyor” dediler açıklamasını yaptı.

İLHAN: UZUN YILLARDIR BU İDDİALAR VAR

Mahmutlar Post Gazetesi sahibi ve Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mesut İlhan, “Bu iddialar uzun bir zamandır kamuoyunu bilgisi dahilinde konuşuluyor” dedi.

İlhan, “Özellikle yerleşik yabancılardan 50 Eurolar ve viskiler istediği iddiaları var. Biz gazeteci olarak iddialara pek önemsemeyiz. Alman vatandaş böyle bir açıklama yapınca bende inandım. Bu konuda daha fazla açıklama yapmak istemiyorum. Çünkü ülkemizin ve Mahallemizin imajı zedeleniyor” dedi.