Alanya Belediyesi İYİ Parti Belediye Meclis üyesi,Mahmutlar’lı iş insanı Hasan Basar,“Mahmutlar’a hizmet gelmesi için İlçe olmalıyız, bağımsızlığımız olmadan projelerimizi gerçekleştiremeyiz” dedi.
İlçe kriterini her şeyi ile tamamlayan Mahmutlar artık ilçe olmak istiyor. Daha önce MHP Mahmutlar Belediye Meclis üyesi iken, Mahmutlar İlçe Platformu ile birlikte Ankara’daki tüm siyasi partilere Mahmutlar’ın ilçe olması için mücadele veren Meclis üyesi Hasan Basar, “Hizmetin gelmesi için Mahmutlar’ın ilçe olması şart” dedi.
BASAR: “HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMELİYİZ”
Basar, “Siyaset düşünülenden farklı, birçok yapının değişmesi, gelişmesi gerekli. Bunun için önce teşkilatçılık ve siyasi tecrübe gereklidir. Bununla birlikte siyasetin temel prensibi hizmet ve kamu vicdanı ile hareket eden ekipleri bir çatı altında toplamaktır. Bu saydığımız ilkeleri biz Mahmutlar teşkilatı (MHP) olarak başarmıştık. Maalesef 2014 yılında ortaya çıkan büyük şehir yasası ile planladığım hedeflerim ve hizmetlerim başlamadan sona erdi” dedi.
BASAR: “ENGEL OLMAK İSTEYENLERİ PASİVİZE ETMEK GEREK”
Demek istediğim başarının anahtarı hedeflediğin proje ve hizmetlerden önce sana engel olan durumları pasif hale getirmektir.Bunu yapmadan başarıya ulaşmak imkansızdır. Mahmutlar olarak kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz. Onun için bağımsızlığımızı kazanmamız gereklidir, bunun için ilçelik yolunu açmak için tüm Mahmutlar olarak mücadele etmeliyiz. Sen Ben kavgası Mahmutlarımıza bir şey kazandırmaz ancak kaybettirir. Birlik ve beraberlik içinde aynı ruh ve aynı anlayışla saygı çerçevesinde buluşarak her türlü engelin altından kalkabiliriz” diye konuştu.