Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarında da başarılı olamayan öğrencilere 4 dersten ek sınav hakkı tanıdı.
MEB’den yapılan açıklamada, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarında da başarı gösteremeyen öğrencilere 4 dersten ek sınav hakkı tanındığı bildirildi.
Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği gereğince ders kesimini takiben yapılan Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları’nın tamamlandığı belirtilerek, konuyla ilgili yapılan değerlendirmede az da olsa bir kısım öğrencinin sınavlarda istenilen başarıyı gösteremediğinin tespit edildiği kaydedildi.
Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in genelge yayınlayarak bu öğrencilerin 2011-2012 eğitim ve öğretim yılına mahsus olmak üzere başarısız oldukları 4 dersten sınava alınabileceklerinin duyurulduğu belirtildi.
Şükrü Kaptanoğlu Lisesi Müdür Yardımcısı Yılmaz Kısa sınıfta kalan veya başarısız dersi olan öğrencilerin sınava girecekleri dersleri, 13 -24 Ağustos 2012 tarihleri arasında öğrenci velileri tarafından dilekçe ile okul müdürlüklerine bildirileceklerini belirtti.
Kısa yaptığı açıklamada “Öğrencilerin mağdur olmamaları için belirtilen tarihlerde Şükrü Kaptanoğlu Lisesine öğrencilerin velileriyle beraber bizzat belirtilen tarihlerde başvuru yapmaları gerekiyor. Öğrenciler kendilerine verilen bu hakkı en iyi şekilde değerlendirsinler. 13 -24 Ağustos 2012 tarihleri arasında sınava girecekleri dersleri mutlaka okula giderek seçsinler. Seçtikleri derslerden de Eylül ayının ilk haftasında sınava gireceklerini unutmasınlar” dedi.

Önceki İçerikTapular verilmeye başladı
Sonraki İçerikYıkılan telefon kulübesi 15 gündür yerde