Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP’nin adayı Muhiddin Böcek Kazandı. Böcek “Antalya Kazandı, Demokrasi kazandı” dedi.
Alanya’ya hiç işyapmadı kendi reklamı dışında diye 5 yıl boyunca eleştirilen Menderes Türel seçimi kaybetti. CHP’nin adayı Muhiddin Böcek Antalya genelinde 711.075 oy aldı %50.63 oranla seçimi kazanarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Türel 649.820 oy alarak %46.27 oranında kaldı ve seçimi kaybetti.
BÖCEK “ANTALYA’YA KAZANDI”
Antalya’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Muhiddin Böcek seçim sonucunda yaptığı konuşmada Antalya kazandı dedi. Böcek, ” Antalya’da seçimi kim kazandı biliyor musunuz? Antalya kazandı, Demokrasi kazandı. Antalya’nın 913 mahallesindeki bizleri yalnız bırakmayan, hangi partiden olursa olsun oy veren herkese teşekkür ediyorum. 25 yıldır beni
bağrınıza bastınız. Bende tam 25 yıldır doğup büyüdüğüm bu topraklara, beni seven, seçen aday gösteren hiç bir kimseyi mahcup etmeden, çalmadan, çaldırmadan bu günlere geldim. Allah’ıma hamdolsun.Bundan sonra tüm çalışmalarımız Antalyalı hemşerilerimiz içindir” dedi.
DERMEN OLMAK İÇİN GELDİK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür eden Böcek, “Bundan sonra yine Antalya’mızda 19 ilçemizde bütün belediye başkanı arkadaşlarımızla hep birlikte Antalya için çalışacağız. Ötekileştirilen, haksızlığa uğrayan bütün vatandaşlarımızın dertlerine derman olmak için geldik. Vermiş olduğunuz oyları namusum gibi koruyacağım.” diye konuştu.