Kurban Bayramı’nda toplam 400-500 bin kişinin tatilini turistik tesislerde geçirmesi bekleniyor. Bayramda, otellerde doluluk oranının yüzde 95-100’ü bulması öngörülüyor.
KURBAN Bayramı 11 Ağustos Pazar günü başlayıp 14 Ağustos Çarşamba gününe kadar sürecek. Ramazan Bayramı’nda yaklaşık iki ay öncesinden 9 güne uzatılan bayram tatilinin Kurban Bayramı’nda da uygulanmadı.
DOLU DOLU BAYRAM YAŞANACAK
5 günlük Kurban Bayramı tatilinin sahil kentlerinde mutlaka yoğun geçeceği öğrenildi.
Yurt dışı turizm açısından da en yoğun sezondayız ve buna iç pazarın da katkısıyla her bölge ve tesiste ciddi doluluklar yaşanacak. Antalya ve kıyı bölgelerinin çoğunda tesisler büyük oranda dolu. İç pazarın da katkısıyla iyi bir bayram dönemi yaşanacağı tahmin ediliyor. Otellerin kapasitesinin yüzde 25-30’unu iç pazara ayırdığını düşünürsek, yaklaşık 400-500 bin tatilci bayram tatilinde olacak.
BU DÖNEM OTELLER DOLU
Ağustos vatandaşların yoğun seyahat ettiği bir ay, üstüne bayram tatili de gelince yoğunluk en üst düzeyde. Hem iç, hem dış turizm açısından sıkıntı gözükmüyor. Bu dönemde oteller dolu, havayolları ve karayolları işletmelerinden alınan bilgilere göre Alanya bölgesindeki tüm oteller dolu olacak.