Daha önce Mahmutlar Post Gazetesi olarak defalarca haber yapmamıza rağmen Ulaşlar Otel’in çatısında kurulan baz istasyonu ile ilgili hiçbir işlem yapılmaması Mahmutlar halkını çileden çıkardı. Mahmutlar’da Yeni Mahalle’de bulunan Ulaşlar Otel’in çatısında bulunan baz istasyonunun, çevreye radyasyon yaydığı iddiasıyla vatandaşlar baz istasyonunun kaldırılmasını istemişlerdi. Mahmutlar’da yaşayan vatandaşlardan özellikle baz istasyonunun bulunduğu Ulaşlar Otel çevresinde oturan vatandaşlar, mahallede baz istasyonunu istemediklerini belirterek, bunların dağlık alanlara kurulabileceğini söyledi.
OTELCİ BUNU YAPMAMALI
Baz istasyonu kurulmaması için imza topladıklarını ifade eden vatandaşlar, “Turistik bir beldede yapılması gereken en son şeyi bizim turizmcimiz yapmış. Otelinin çatısına kurduğu baz istasyonu ile çevrede yaşayan insanlara zarar veriyor. Kendisi baz istasyonun yaydığı radyasyonun getirdiği zararları bilmiyor mu? Baz istasyonun mahallemizde kurulmaması için 300 kişi imza verdi. İmzalar belediyeye teslim edildi. Ama baz istasyonunun kurulmaması için yardımcı olan olmadı” dediler.
Baz istasyonundan yayılan radyasyonun zararlar: Etrafa yaydığı manyetik dalga ile kansere davetiye çıkardığı gibi insanlarda hücrenin kanserleşmesine neden olmaktadır. Sinir sisteminin tahribine yol açtığı gibi bağışıklık sisteminin bozulmasına neden olmaktadır. Baş ağrısı, baş dönmesi, bunamaya, unutkanlığa, sinirliliğe, uykusuzluğa, tansiyon yüksekliğine ve Parkinson hastalığına neden olmaktadır.

Önceki İçerikNevruz Coşkusu
Sonraki İçerikBüyük uçaklar iniyor