Mahmutlar AK Parti Belde Başkanı Evren Çalışkan Mahmutlar Post Gazetesi’ne bir basın bülteni göndererek Mahmutlar Belediyesinin hizmet üretemez hale geldiğinin altını çizdi.
Çalışkan, “Gerek devlet destekli, gerek yatırımcıların hibeleri ile AK parti iktidarı döneminde büyük hizmetler alan beldemiz maalesef hizmet üretemez duruma girmiş ve kredi kullanma zorunluluğuna düşürülmüştür.
AK Parti olarak yapılacak tüm hizmetler için desteğe hazır olduğumuzu belirtip, gerekirse Ankara’ya bile Mahmutlarımız için beraber gideriz şeklinde açıklama yapmıştık. Muhalefet anlayışımızın; hizmet için birliktelik olduğunun göstergesi olarak ta yapılan meclis oylamasında grup kararı almayarak kredi kullanımına engel olunmamıştır.
Ancak; Mahmutlar gibi iç dinamikleri oldukça fazla olan 2009 yıllına dek kendine yetebilen bir belde iken, devredilen alacakların tahsilini denemek bile sahil projesini bitirmeye yetecekken neden krediye ihtiyaç duyulduğuna anlam verememekteyiz. Takdiri halkımıza bırakır kamuoyuna saygılar sunarız” dedi.

Önceki İçerikCafer Uyar kazandı
Sonraki İçerikMeclis tekrar toplandı