Ben üretmediğim zaman yaşamın anlamsız olduğunu düşünürüm. İnsanlar boş durmamalı ve boşa vakit geçirmemeli. Birde kamudan maaş alıyorsan hakkını vermelisiniz.
Mahmutlar 4 belediye başkanı ile yönetiliyor. Belediye başkanın yardımcısının birisi sadece festival davetlerini dağıtıyor altında makam arabası ile. Böyle mi yönetilmeli İlçe hüviyetindeki koskoca belde?
Geçenlerde Belediye Başkanı Çilekeş’in, ‘bir çayını içeyim’ diye ziyarete gittim. Başkana, ‘ne var, ne yok’ diye sorunca ‘Ne yapayım, belediye icralık ben ülke ülke geziyorum’ dedi. Yeni Alanya Gazetesi’nin haberini bana söylemeye çalışıyor. Bende, Belediye Başkanının ülke ülke gezmesine karşı değilim. Ama bu gezinti kendisi için değil, beldesi için olmalı. Burada gördüğü güzellikleri, planı, projeleri uygun ise beldesinde uygulamalı. Alanya Belediye Başkanı ve çalışma ekibi böyle yapıyor…
Şimdi size soruyorum;
Çilekeş birkaç defa Polonya’ya gitti, tabiri yerinde ise Polonya’yı suyolu yaptı, hangi planı projeyi Mahmutlar’a uyguladı Allah aşkına.
Hem Mahmutlar’ı iyi yönetemiyorsunuz, hem de çıkan haberlerle dalga geçtiğinizi sanıyorsunuz. ‘Nereye gideceğini bilmeyen insan her yere gider’ siz önce hedefi belirleyin, ‘biz Mahmutlar’a şu işleri yapacağız’ deyin. Maşallah yapılan her işin altından bir çapanoğlu çıkıyor.
Dün, sigarayı elden dilenenler, bu gün araç filosu kurmuş altında son model pahalı araçlarla Mah-mutlar’da hava basayorlar. Siz hiç bu eleştirileri duymuyor musunuz? Elbette duyuyorsunuz ama iş menfaat ilişkileri olunca ‘Bir kulağım keçe, diğer kulağım gele geçe’ hesabı ile doğan aya bile inkar gözü ile bakıyorsunuz. Bu bir nasihat olsun sevgili yöneticilere, öfkenin kıvılcımı önce kendini yakar, ateşi düşmana ya varır ya varmaz. Ateş yanmayan yerden dumanda çıkmaz. ‘Halk adamı, Halk hareketi’ diye yola çıkanlar gerçek halkı maalesef çok geride bıraktılar. O zavallı halk yolda kaldı maalesef. Tabii ‘Atı alan Üsküdar’ı geçti’ desek daha anlamlı olur. Yeni dostlar, ortaklar çıktı meydana. Bunlara arka bahçe de denebilir, Kara kutu da, veya kasada… Ama unutulmasın bu insanların menfaatleri ile doğru orantılıdır sadakatleri. Bu gün var, yarın yok misali…
Ama gerçek halk her zaman burada olacak. O koltuklarda bir gün popo’nuzun altından kayıp gi-decek. Bu gün yüzüne bakmadıklarınızın yarın yanında olacaksınız. Tabi size hangi gözle bakarlar bilemiyorum…
Unutmayın bu gün çıktığınız o merdivenler, yarın inerken de lazım olacak. Yöneticiler görevleri bittikten sonra yaptıkları eserlerle anılırlar. Hangi eseri yaptılarsa bu eser iyi de olabilir, kötü de. Şunu ifade edemeden geçemeyeceğim, ‘Koltuk insanı değiştiriyor’ derler hep dostlar. ‘Asıl almaz bal kokmaz, kokarsa yağ kokar aslı ayrandır’ derler. Asil adamı koltuk bile değiştiremez, değiştirmemeli de.
Belediye’nin yaptığı Festival mi, Konser mi? Kendilerinin bile bilmediği bir organizasyona artık bazı aktivitelerin katılmasını bekliyorum. Adı Turizm festivali ama turizm ile ilgili hiç bir şey yok. Ne kadar anlamsız, 3 şarkıcı çıkıyor sahneye, hepsi Türk ama ilanlarda Rusça yazıyor. Bu teklifimi yabana atmayın, mutlaka otellerde konaklayan turistlerden bir güzel seçin ve bu güzele Mahmutlar’da 15 günlük tatil hediye edin ve Mahmutlar’ın reklamı olsun, markaolmanın yolu böyle organizasyonlardan geçer..
Yapmazsanız da siz bilirsiniz…

Önceki İçerikAŞKA GELİN…
Sonraki İçerikMAHMUTLAR’DA APARTMAN TOPLANTILARIN DA DENETİM SORUNLARI