Mahmutlar Belediyesi zabıta memurları Mahmutlar Post Gazetesini susturma ve sindirme girişimlerine devam ediyor. Daha önce bir şahsın sahte imza ile belediyeye verdiği dilekçe neticesinde Mahmutlar Post Gazetesine ait tabela, zabıtalar tarafından indirtilmek istemi ile  tutanak tutuldu. Üç gün içerisinde tabela indirilmez ise cezai işlem başlatılacağı beyan edilen tutanağa İlhan Gazetecilik Basın yayın Ltd. Şti. olarak  itiraz dilekçesini belediyeye verildi.

MAHKEMENİN İŞİNİ BELEDİYE YAPMAYA KALKIŞIYOR

Yazılan dilekçe de, “Kat mülkiyeti yasası hükümlerine göre komşuluk hukukunu ilgilendiren bir alanda belediyenin düzenleme yapmaya kalkışması ve yaptırım tehdidinde bulunması açıkça hukuka aykırılık oluşturmaktadır. Hak arama yerinin Mahmutlar Belediyesi Zabıta Amirliği değil, kat malikleri kat mülkiyeti gereği SULH HUKUK MAHKEMESİ’ne müdahalenin meni davası açma hakkına sahipse de yasa bu konuda belediyeye bir yetki ve müdahil olma hakkı tanımamıştır” kanun maddesi hatırlatıldı. Buna rağmen ilgili dilekçenin cevabı muhatap şirkete ulaşmadan; yani 29 Aralık 2010 tarihinde tekrar zabıta gönderilerek “tabelanın indirilmesi” konusunda  zabıt varakası tutturuldu.

İLHAN,”BASKI VE TEHDİTLER DEVAM EDİYOR”

Mahmutlar Post Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mesut İlhan, “Mahmutlar Belediyesi yönetimi seçimi kazandığı ilk günden beri, yıllardır Mahmutlar’ın gözü, kulağı ve sesi olan Mahmutlar Post Gazetesi’nin baskı ve tehditler ile susturmak için her türlü girimi yaptıklarını belirterek, “Belediyemiz hakkında bugüne kadar hiçbir dava açmadım. Artık yetkilerini usulsüz bir şekilde aşmaya başladılar, bundan böyle ticarethanemin hakkını yasal yollardan arayacağım” dedi.

Önceki İçerikİlçe olmalıyız artık
Sonraki İçerikANAYASA DEĞİŞİKLİKLERİ- Ender Karaca