yanmaMahmutlarlı Diş Doktoru Ali Anılgan CK Akdeniz Elektrik Kurumu’nun uygulaması karşısında şaşkın kaldı. Anılgan, “Ben yandım, millet yanmasın” dedi.
CK Akdeniz Elektrik Kurumu’ndan son ödeme tarihi 01.03.2018 olan iki ayrı faturayı hiçbir uyarı, tebligat geleden ayrıca elektrik kesintisi yapılmadan icra geldiğini belirtti.
Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Doktor Ali Anılgan, “20 günlük gecikme sonunda kapıma icra geldi. CK Akdeniz Elektrik Kurumu avukatları kapıma gelerek hem işyerime hem de evime icra geldiğini beyan ettiler. Bana ve işyerime herhangi bir tebligat, ihtar ve elektrik kesintisi yapılmadı, ben zamanı zamanına faturalarımı ödeyen biriyim’ dememe rağmen icra işlemleri başladı. Dosya masrafı, vekalet ücreti, avukatlık ücreti dahil faizin faizini bana ödettiler. Ben yandım, milletimiz yanmasın dikkatli olsun” dedi.
Doktor Ali Anılgan, “Tahsilat ekstresini göstererek faturamın birisinin asıl borcu 226,90 TL, gecikme cezası 20 gün için 4,66 TL, tekrar bir gecikme cezası daha oda 0,83 TL, toplam 470 TL’dir. İkinci faturam asıl borcum583 TL, gecikme faizi 13,19 TL tekrar gecikme cezası 2,37 masraf 76,84 TL, vekalet ücreti 224,60 TL, toplam borç 900 TL. Ayrıca iki ayrı faturama iki ayrı avukat bakıyor bu resmen bir soygun. Tüm haklarımı hukuk önünde arayacağım, böyle uygulama bu millete reva mı?” diyerek sitem etti.

Önceki İçerikÇYDD kahvaltıda buluşturdu
Sonraki İçerikVatandaş duyarlı ama!