Mahmutlar Beşağaçmevkinde bir araç 300 metre uçuruma yuvarlandı. Kaza sırasında araçtan fırlayan 2 kişi yaralandı.
EDİNİLEN bilgiye göre Mahmutlar Beşağaç Mevkii’nde meydana geldi. Yayladan inen ve Mahmutlar yönüne seyreden araç, sürücüsünün kontrolünden çıkarak yaklaşık 300 metre derinliğindeki uçuruma yuvarlandı. Bu sırada araçta bulunan 78 yaşındaki yaşlı ve 30’lu yaşlardaki araç sürücüsü genç adam araçtan fırladı. İsimleri öğrenilemeyen yaralılara ilk müdahaleyi çevredeki vatandaşlar yaptı. Vücutlarında kırıklar bulunan yaralılar için olay yerinde uzun süre ambulans beklenirken, yaralıların itfaiye personeli yardımıyla bulundukları yerden çıkarılmaya çalışıldığı öğrenildi.
UĞURKUTU:“O YAYLAYA AMBULANS ŞART”
Mahmutlarlı Ertan Uğurkutu, “Yayla’ya 112 Ambulans şart” dedi. Uğurkutu,“Alanya Konya yolu ayrıca Gökbel, Gevne, Gödüre, Dikmetaş, Söğüt, Tokar ve Kaplanhanı yaylalarının orta noktasında bulunan çay arası veya Karapınar bölgesine acilen 112 ambulans hizmeti gelmesi gerekir” dedi.
UĞURKUTU:“İSTASYON KURULMASI GEREKİYOR”
Uğurkutu,“Alanya ve Hadim’den hareket eden ambulanslar Çayarasına 1’er saatte ulaşırlar. Buda hasta veya yaralı vakalarında geç müdahale yüzünden can kayıplarına sebebiyet veriyor ama Çayarası’ndan kalkan ambulans Alanya ve Hadim’e bir saatte ulaşır bu da vakalara müdahalede zaman süresini yarıya indirir. Yani erken müdahale olur. Erken müdahale hayat kurtarır. Her yıl yüzlerce vakanın yaşandığı Alanya’nın yaylalarının çoğunun bulunduğu bu bölgede 112 ambulansın olmaması hayati önem taşıyan çok büyük bir noksanlıktır.. TC Sağlık bakanlığı Antalya il sağlık müdürlüğü ve Alanya ilçe sağlık müdürlüğünün dikkatine” diye uyarıda bulundu.

Önceki İçerikAlt geçit geçit vermiyor!
Sonraki İçerikBİZ BİZE YETTİK