Geçtiğimiz hafta Mahmutlar Post Gazetesinde ‘Okul kapısında dev genç yazısı’ isimli yayımlanan haberde, Mahmutlar beldesinin tek lisesi olan Şükrü Kaptanoğlu lisesinin dış kapısında yasaklı bir örgütün ismi yazılmış ve bu yazıyı Mahmutlar Post Gazetesi okul kapısında  (DEV-GENÇ) yazısı olarak haber sayfalarına taşımıştı. Bu yazı toplumun bazı kesimlerinden tepki topladığı gibi öğrenci velilerinin de tepkisine neden olmuştu.
Veliler okul yönetimine Mahmutlar Post Gazetesi aracılığıyla çağrılarda bulunmuş ve okul idarecilerinden bu yazıların buradan silinmesini istemişti. Anlaşılan Şükrü Kaptanoğlu Lisesi yetkilileri gelen tepkilere kulak tıkamayarak ve tepkileri dikkate alarak kendince bir önlem düşünmüş. Gel görkü okul idarecilerinin aldıkları önlem o kadar komik ve komik olduğu kadarda düşündürücü. Şükrü Kaptanoğlu Lisesi idarecileri o çirkin yazıların üstünü karalayarak, sözde önlem aldıklarını düşünüyorlar. Aslında aldıkları önlem Nasrettin hoca fıkralarını hatırlatıyor.
Okul idarecileri ya bu yazının ne kadar ciddi boyutlarda olduğunun farkında değiller, ya da 1970 yıllara ait yasaklı bir örgütün isminin olduğunu bilmiyorlar. Mahmutlar Post Gazetesi olarak soruyoruz. Bir kutu boya alamadınız mı? O yazıya aldığınız önlem bu mu? Öğrencileriniz sizlere bu yazının ne olduğunu sordu mu? Aslında bunlar gibi sorulacak o kadar çok soru olduğunu düşünerek yorumu kamuoyuna bırakıyoruz.
Haber: Orhan OLGUN

Önceki İçerikCaminin minaresi yıkıldı
Sonraki İçerikAliefe Ahmet’i kaybettik