Bu hafta köşemi Mahmutlar Post Gazetesi internet sitesine gelen yorumlara ayırmak istiyorum. Noktasına virgülüne dokunmadan okuyuculardan gelen yorumlarla sizi baş başa bırakıyorum.
Çilekeş başarısız HABERİNE
Bu güne kadar gözle görünen bir şey yapmadı ve bu onun için kötü bir başlangıç oluyor, bir dahaki seçimlere girdiğinde bunun sonucunu görecek.
İlhan 46 yaşında HABERİNE
Mesut bey doğum gününüzü öncelikle kutlar sağlıklı uzun ömürler dilerim son gelen su faturaları bizleri çileden çıkarttı. 7 ton su harcamışız gelen fatura 26.20 TL suyun tonu 3.742 liraya geliyor nasıl oluyor bu gecen ayki faturada su-yun tonu 2100 lira iken bu ay bu kadar bunu gündeme getirmeni istiyorum.
İletişim
Su faturalarına bakım ücreti altında 2.00 TL bakım ücreti yazmışlar ne bakımı yapmışlar bu soyguna dur diyecek birileri yok mu arkadaş
Medya ve muhalefet olayları saptırıyor HABERİNE
Her şey sırayla karşılıklı, dönem 1999 -2004 arası Belediye Başkanı Hüseyin TAŞER, Belediye Başkan Yardımcısı Ali ÇELİK. o zamanın muhalifleri meşhur. Keşoğlu, Kodal, Çakır. 5 yıl durmadan muhalif durmadan şikâyet. Dönem 2004-2009 Belediye Başkanı Alaattin ÇAKIR, eeeeeeeeee devir döndü. Hesap görme zamanı geldi. En büyük muhalif Ali ÇELİK, haklı tabiî ki, çünkü en büyük zararı 99- 2004 döneminde çakır menşeli muhaliften kanadından gördüler. Haa 2004-2009 arasıda Çakır belediye başkanı ya Bazı MHP’lilere ve Çilekeş\\\’e az çektirmedi, EEEEEEEEEEE Sayılı günler çabuk geldi geçti. Geldi 2009 Yerel seçimi. Çilekeş başkan. muhalif 99-2004 arasında olduğu gibi yine Çakır. Çakır seni savcılığa şikâyet etmedi mi habire şikâyet ediyor bana hizmet yaptırmıyor diye. Şimdi de sen ağlayıp zıklıyorsun. Ne demiş atalarımız. Kazma el kuyusunu kazarlar sonra kuyunu ya da Keçinin sumağa ettiğini, sumakta keçinin derisine eder.
MHP hortuma taktı HABERİNE
Sayın Basar bu açıklamaları yaparken acaba bir araştırma yaptı mı? Gerçek siyaset adamı birilerinin ağzıyla konuşmaz. önce araştırır sonra eğer üstüne vazifeyse bir açıklama yapar. Sırf muhalefet olsun böyle saçma sapan iddialarla gündeme oturmanın da bir açıklaması yok herhalde. Acaba sayın Basar yuzmeyi biliyor mu? Eğer bilmiyorsa o telaffuz etmiş olduğu paralara ancak yuzmeyi öğrenir.
Anlaşıldı, hortum bu! HABERİNE
Bu hortumu gördük, içinden neyin aktığını da biliyoruz. 250.000,00TL’nin diğer hortumdan aktığını Belediyenin Faaliyet Raporundan gördük, sıra geldi bu paranın nereye aktığına. Asıl soruda bu..
Çandır bıraktı HABERİNE
Orta zekanın altındakiler marjinal insanlarla anlaşamaz. Solcu sloganlarla çakma solcuları seçtirirseniz sonunda siz-de dayanamazsınız. Yinede onurlu bir davranış Meclis üyelerinin yapamadığını yapmış. Tebrik ediyorum.
Çandır bıraktı HABERİNE
Eee Sudi Hocam Özde CHP’Lİ olan siz ve sözde sosyal ülkücü olan: Tamer beyle, Hüseyin Beyle, Suat Beyle Sabri Beyle, Mehmet Avcı Beyle ve en başta Ali ÇELİK Beyle anlaşamayacağınız zaten belliydi. Sürpriz olmadı. Hatta ben çok daha önce biteceğini tahmin ediyordum ama bir yıldan fazla dayandınız. Yinede CHP adı altında yönetilen bir beldenin yönetim kadrosunda bir tanede olsa CHP’li olmasını is-terdim. Sağlık olsun. Hayatınızda başarılar dilerim…
Çandır bıraktı HABERİNE
Noldu hoca, sendemi dayanamadın. Sende haklısın bir sürü belediye başkanı, onların yanında bir sürü danışman var. Dayanamazsın tabiî ki. Neyse şunun şurasında 4 yılı aşağı düştü, sayılı günler çabuk geçer. Nankörlükler ilgili olarak bir şey aktarayım.
NANKÖR İNSAN!
Nankör insanın çıkmazı, kendi varlığından hoşnut olmadığı gibi eline geçen nimetleri de inkâr etmesidir. Ahlâkî geleneğimizde buna “kâfir-inimet” denmiştir; nimeti nimet olarak görmeyen kişi demektir.
Bencil karakterli bir yapıya sahip olan bu insan, çevresindekilerin kendisine iyilik etmelerini zorunlu gibi görmektedir. Kendisinin onlardan üst seviyede olduğunu vehmettiği için, nimetleri ve hizmetleri hak ettiğini düşünmektedir. Bundan dolayı da iyiliklerin kadrini bilmemekte, hatta zaman zaman iyiliklere karşı kötülükle karşılık verebilmektedir. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna azzzzzzzzzzz…
Örnek Norveçliler HABERİNE
Sorumlu insanlar yapılmayan işleri kendileri yapmaya kalkıyor. Turizm beldesi olan Mahmutlar’da en az özen gösterilen yerin sahil olduğunu görüyoruz. Bundan sonra daha çok ilgi gösterilmesini istiyoruz.
Nisan yağmuru KÖŞE YAZISINA
Olamaz böyle bir şey yaa, 18-20 ilçeden büyük olan bir belediyenin meclisinde yaşanan olaylara bak, cahillik diz boyu, Ukalalık diz boyu, ben yaparım ederim, biçerim. Bu ne yaaa… Kimlere oy verip kimleri desteklemişiz. Diyecek tek bir kelime var. Sadece ve sadece yazıklar olsun.

Önceki İçerikBİR DEPREM YAŞADIM (GÖLCÜK–YALOVA-ÇINARCIK)-Rıfat Kaymaz
Sonraki İçerikTek dertleri kitap