Mahmutlar’da yıllardan beri yerleşik yaşayan İngiliz aile Betty-Peter Grasby, yabancılar mezarlığından alınan para miktarını çok bularak, ‘Bizi ayrı tutmayın’ dediler.
Mahmutlar ekonomisine önemli derecede katkı yaptıkları inkar edilmeyen ve Mahmutlar’da yerleşik yaşayan İngiliz asıllı Betty – Peter Grasby çifti, gazeteniz Mahmutlar Post’a açıklamalarda bulundular. “Mahmutlar’da ömrümüzün sonuna kadar yaşamak istiyoruz” diyen Grasby ailesi, “Ölümümüz durumunda da burada kalmak istiyoruz. Mahmutlar Belediyesi buradaki yerli halktan bizleri ayrı tutuyorlar. Biz artık burada yaşayan insanlarla etle tırnak gibi olduk. Yer işgal parası, vergiler ve harçlar alınsın ama 7500 TL gibi dünyanın hiçbir yerinde görünmeyen bir meblağ ile bize dayatma yaparak mezar parası alınmasın. Normal insanlar nasıl muamele görüyorsa bizde aynı muameleyi görmek istiyoruz. Bizleri ayrı tutmasınlar” dediler.
GRASBY AİLESİ: “MEZAR PARASI KALDIRILSIN”
İlhan Gazetecilik bünyesinde 3 yıldır ücretsiz yayın yapan İngilizce Yazılımlı Mahmutlar News Gazetesi’ne röportaj veren İngiliz asıllı Betty-Peter çifti, “Yıllarca burada yaşıyoruz. Mahmutlar’da yaşamaktan çok mutluyuz. Burada sıkı dostluklar kurduk, ömrümüz boyunca burada yaşamak istiyoruz. Buradan ev aldık, kendi ülkemizdeki birikimlerimizi burada harcıyoruz. Burada her şey çok güzel ama bizleri ayrı tutmları zorumuza gidiyor. 7500 TL mezar yeri parası ve harçları ile birlikte 10 bin TL totalde tutuyor. Bu rakam çok yüksek, belediye yetkilileri masraflar haricinde bu mezar yer parasını kaldırsın, mezar parası 10 bin TL olduktan sonra hiçbir yerleşik yabancı buraya defnedilmez. Alanya belediyesi ve Manavgat Belediyesi ücretsiz yer tahsisi yaparken niçin Mahmutlar’da bu ücret var anlamış değiliz” dediler.
Vatandaşlar, “Mahmutlar’da yabancılar mezarlığı’nda şuanda çok az sayıda yabancı mezarı bulunuyor. Mahmutlar dünyada reklam yapmak istiyorsa mezar parasını kaldırmalı ve buradan mezar yeri tahsis ettiren her yabancının yakınları yüzyıllarca Mahmutlar’ı hatırlamalı ve Mahmutlar’a katkı yapmalıdır” dediler.

Önceki İçerik“YÖRÜK” sizleri bekliyor
Sonraki İçerikVatandaşın ‘Su’yuna zam