Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘Muhtarlara tatil programı var mı?’ diyen Basın mensubuna,“Ben milletin parasıyla Muhtarlara tatil yaptırmam” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel her yıl muhtarları toplayarak aileleri ile birlikte 5 yıldızlı otellere tatile götürmesi halk tarafından eleştirilmişti. Yerel seçimler öncesi Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’de Alanya’daki muhtarların bazılarını yurt dışına götürmüş, bu gezinin maliyetinin,‘Başkan kendi bütçesinden karşıladı’ açıklaması yapılmıştı. Böcek ise bu konudaki soruya sert cevap verdi.
“HALKA HİZMET HAKKA HİZMET”
Kimseyi ayrıştırmadan, herkese eşit hizmet götüreceklerini ifade eden Böcek, “Kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kabul eden, ezanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyetimize Atatürk’ün devrimlerine sahip çıkan herkesle birlikte yürüyoruz. Halka hizmeti, hakka hizmet olarak biliriz. Öyle de devam edeceğiz” dedi.
“YETİMİN HAKKINI KORUMAYA GELDİM”
‘Muhtarlara tatil programı düzenlenecek mi?’ sorusuna Başkan Muhittin Böcek, “Benim öyle tatil vaadim yok. Milletin parasıyla kimseye tatil yaptırmam. Kimse kusura bakmasın. Ben vatandaşlarımızın dertlerine derman olmaya geldim. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaya, kollamaya geldim. Başkasının cebinden ağalık yapmadım bugüne kadar. Biz işimizi yapmaya çalışacağız canla başla, sizlerle beraber” şeklinde yanıtladı. Böcek’in bu açıklamasının ardından vatandaşlar ise “Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu açıklamasından dolayı teşekkür ediyoruz. Bizlerin paraları ile 5 yıldızlı otellerde tatil yapanlar veya yaptıranlara artık diyecek sözümüz yok bizim, hakkımızı arayan ve bilen başkanımıza minnettarız” dediler.