Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk’ün, Beldesine giriş yapmak için başlattığı kavşak yapımı çalışmaları karayolları 13. Bölge Müdürlüğü’nün inadı yüzünden yarım kaldı. Seçildiği günden beri her yolu deneyen Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğünün, ‘Dükkanları yıkacaksın daha sonra kavşak yapacaksın’ dayatması ile iki derede bir arada kaldı. Karayolları tarafından Haziran ayında ihalesi yapılan Titan Otel’in önünde sinyalizasyonlu kavşak çalışması yarım bir şekilde ortada kaldı.
Karayolları’nın açtığı ihaleyi kazanan firma, Titan Otel’in önündeki kavşak yapımına başlamıştı. Yapımı süren kavşakla ilgili projeyi inceleyen Karayolları 13. Bölge Müdürü Ahmet Hulki Çakıcı’nın, “Burada dükkanlar yıkılmalı ve kavşak öyle yapılmalı. Yoksa bu kavşağa değil, gecekonduya benzer” diyerek çalışmayı durdurdu. Asiltürk, Çakıcı’yı da Alanya’da toplantı yapan Antalya Valisi Ahmet Altıparmak’a şikayet etti. Kavşak Projesi’ni inceleyen Altıparmak, “Sayın başkan, bu dükkanları ya yıkın, ya da başka bir kavşak yerini gösterin. Şu anki projede bu kavşak değil, adeta gecekondu gibi olacak. Buna ben de müsaade etmem” dedi. Vali Altıparmak’tan kavşak onayı alamayan Asiltürk’ün yeni kavşak yapımı konusunda nereyi göstereceği merakla beklenirken, Kargıcak’lı vatandaşlar konu ile ilgili açıklamalarda bulundular.
Vatandaşlar, “Konu sadece siyasi, Kargıcak beldesinin hala bir giriş yeri yok. Karayolları engel mekanizması değil, engelleri çözme mekanizması olmalıdır. Kargıcak halkı kendi beldesine ya giriş ya da çıkış tarafından giriş ve çıkış yapıyor, buda kilometrelerce yol demek, yakıt israfı demek. Mutlaka uygun bir yere giriş ve çıkış kavşağı istiyoruz. Vatandaşı zora sokarak engellemek siyaset değildir. Kargıcak’ta hatırı sayılır bir AKP oyu vardır. Bundan önceki 2 dönem Kargıcak beldesi AKP’li Belediye olarak hizmet verdi, iyi hizmet edilseydi devam ederdi’ diyerek siyaset yaparak hizmetlerin engellenmesini istemiyoruz” dediler.

Önceki İçerikMahmutlar sezona hazırlanıyor
Sonraki İçerikBizleri kimler aldatmadı ki…