Alanya’da günlük yayımlanan yeni Alanya Gazetesi’nin manşetinde koca koca puntolarla “O.. Çocukları” haberi Mahmutlar Belediye meclisindeki olayları su yüzüne çıkardı. MHP meclis üyesi Mehmet Çatal’ın Mayıs ayı meclisinde belediye başkanına bazı sorular sormak istiyorum demesiyle başlayan gerilim Ali Çelik’in Abdullah Pişkin’e “O.. Çocukları ve S..ktir git” demesiyle gerginlik en üst düzeye sıçramasına neden oldu.
GERGİNLİĞİN NEDENİ İHALE İPTALİ
Mayıs meclisi belediye başkanının yeni uygulamasıyla basın mensuplarının meclis odasına geç alınmasıyla başladı. İki önerge ve gelir – gider kesin hesap görüşmesiyle kısa bir sürede son bulan meclis sonunda MHP’li Mehmet Çatal, “Başkanım bazı sorular sormak istiyorum” dedi. Başkan Çelik, “Basın mensupları meclis bitti, biz kendi aramızda biraz sohbet edelim sizi dışarı alalım” dedikten sonra MHP’li Mehmet Çatal, “Başkanım Mahmutlar halkı sinekten şikayetçi buna bir çare bulalım” sorusuna Çelik, “Biliyorum vatandaş sinekten şikayetçi halledeceğiz” Mehmet Çatal’ın ikinci sorusu “Bazı esnaflar kaldırımları fazlasıyla işgal ediyor ve çifte standart uygulanıyor” 3.sorusu “Bir otel inşaatının taban oturumu fazla olduğu iddia ediliyor ve ruhsatsız kat çıkıyor iddiası gündemde” Çelik’ten cevap, “Tabanda problem yok, fazla katı mühürlettim.” Çatal’ın 4.sorusu “Sahil büfelerinin ihalesi neden iptal oldu ve ihalesiz büfeler kimlere verildi. Çatal’ın 5.sorusu “Yaylada ki kadostro çalışmalarında büyük şaibeler var, belediye olarak niye itiraz edilmiyor” sorusuna Çelik,” Vatandaş kendisi itiraz ediyor, belediye olarak itiraz etmeye gerek yok” Çatal’ın 6.sorusunda ipler kopuyor. “Başkanım sahil ihalesi iptal olmuş demesiyle birlikte Başkan Ali Çelik, “Mehmetçiğim ihale O.. Çocukları yüzünden iptal oldu” diyince AK Partili Abdullah Pişkin, “Başkanım burası belediye meclisi bu üslupla burada konuşamazsınız. Bu sözler bir belediye başkanına yakışmıyor biz sadece ihalenin iptal edilme nedenini öğrenmek istiyoruz” diyince. Başkan Ali Çelik yerinden kalkarak , “ S..ktir” diyerek AK Partili Abdullah Pişkin’nin üzerine yürüdükten sonra MHP’li meclis üyesi Mehmet Çatal araya girerek bir birlerine vurmalarını önlüyor.
PİŞKİN SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Meclisteki bu kavgaların hemen ardından AK Partili meclis üyesi Abdullah Pişkin Alanya Savcılığına giderek Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik bana hakarette bulundu diyerek hakaret davası açtı. Pişkin’nin savcılığa suç duyurusundan sonra Başkan ali Çelik, tüm meclis üyeleri ve memurlar savcılığa giderek ifade verdiler.
 ÇELİK, “ O.. ÇOCUKLARI DEMEDİM”
Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, “O.. Çocukları demedim, iftira atıyorlar” dedi. Mayıs meclisinde sahil ihalesi niçin iptal oldu diye soran meclis üyesine ihale bazı O.. Çocuklarının şikayeti üzerine iptal edildi.” Dediği iddia edildi. Çelik, “Asla böyle bir ifade kullanmadım. Bu iftirayı atanları Allaha havale ediyorum, tek amaçları hizmeti engellemek “diyerek iddiaları yalanladı.
MAYIS MECLİSİNDE NE GÖRÜLDÜ?
Mayıs meclisine CHP’li meclis üyesi Mustafa Şimşek katılmadı. Şimşek, “Tarlada kazma kazıyorum” diyerek meclise katılmadığı iddia edildi. İki önerge ile açılan meclis de 1. Önerge Akbank’ın beldeye kuracağı ATM cihazı kurma isteği tüm meclis üyelerinin oyları ile onaylandı. 2.önerge Mahmutlar L tipi cezaevinin içme suyunun %50 indirim isteğine meclis, tonu 2TL olan cezaevinin içme suyunu 1.35 kuruşa indirdi ve karar oy birliği ile onaylandı.
BÜTÇEDE 1 TRİLYON AÇIK
Mayıs meclisinde tek konu olan gelir ve gider kesim hesap bütçe görüşmeleri yapıldı. 2009 yılı bütçesinde gelir 13 milyon 367 bin 658 lira 53 kuruş olarak hesaplandı. Gider 14 milyon 89 bin 891 lira 03 kuruş olarak belirlendi. Yaklaşık bütçe 1 milyon (1 Trilyon) TL açık verdiği görüldü. Konu ile ilgili sorular soran MHP’li Mehmet Çatal SSK borcunun bu giderlerin içinde olup olmadığı ve SSK borcunun ödenip ödenmediğini sordu. Hesap İşleri Müdürü Ali Uyar, Bu hesabın içinde SSK borcu yok. Yeni SSK borçlarını ödeyemiyoruz” derken Başkan Ali Çelik, “eski borçları taksitlendirdik. Onları ödüyoruz” dedi. Kesin bütçe gelir giderine AK Partili Abdullah Pişkin ve Erdal Uslu red verirken diğer AK Partili meclis üyesi Emre Şekerci diğer meclis üyelerine katılarak evet oyu verdi.
MURAT CAN’A BAŞKANDAN VETO
Mayıs meclisi bitiminde Fen işlerinden sorumlu CHP’li meclis üyesi Murat Can Başkan Çelik’e “Başkanım müsaade ederseniz Fen işlerinde yaptığımız faaliyetler konusunda sunum yapmak istiyorum” dedi. Çelik, “ Hayır Muratçığım önce bana getireceksin, bana sunum yapacaksın ondan sonra bakarız” diyerek sunuma izin vermedi.

Önceki İçerikAnılgan, "Kınıyoruz, edepli ol!"
Sonraki İçerikSatılık şehir