1-Bu lafı kim demiş, kime demiş, niye demiş, nerede demiş v.s o kadar uzatmayacağım lafı, yurdumun insanının kendisi ile oynayanlara, sistemleri yap-boz oyunu gibi görenlere tokat gibi davramışları vardır. Dün 23 Nisan vardı. Geçen yıl evlere asılan bayrakları saymıştım, bu yıl asılanları saymadım bile zira yaşadğım yerde 3-5’i geçemedi bile. Bunun anlamı anlayana benden bu kadar…!!
2- Büyük şehirlerdeki o muhteşem bayram gösterileri sistemin neden kırsal kesime ve doğuya yeterince ulaşamadığının bir muhteşem göstergesiydi…!
3- 28 Şubat’ın asker suçluları, savunmalarını hep aynı yapmışlar “Aldığımız emirleri uyguladık” askerlik ‘emir-komuta zinciridir’ bu doğru. Konu bana bir asker hikayesini hatırlattı;
“Bir tarih, bir yerde savaşı kazanan taraf yenilen tarafın esirlerini yargılayıp kurşuna diziyormuş. Sıra borazancıya gelmiş, yargılanmış kurşuna dizilme kararı almış, sebebini sormuş, cevap verilmiş, ‘sen komutanların orduya komutlarını borazanınla ileterek, savaşın devam ve yönüne alet oldun, suçlusun’ uzun lafın kısası, ya yukarıdan aşağı onbinler tutuklanır, bu da yılları alır, ya da ‘yetersizlikten’ davalar düşer. Yapılanlarda bunlar sonrası için ‘Sakın ha bir daha yok’ ikazı olur.
4- Eski Rusya devlet ve sistemi yıkıldı. Yirmiye yakın yeni devlet kuruldu. Şimdi duyduk ki şimdiki Rus Devletinde ’80 etnik grup’ varmış. Bizde kaç tane ‘yirmiyi geçiyor’ demek ki beraber yaşamak için illaki bölünüp ayrı bir devlet kurmak gerekiyor…!
5- saygı ve sevgi değer Mahmutlar idarecileri ve sözü görenleri, aşağıda olan olmuş, biten bitmiş. ‘Yukarı Mahalle Cennetini’ koruyun, bozulmasına fırsat vermeyin. O cennete yakışmayan o çöplüğe de bir çare bulursanız gelecek nesil size minnettar olacaktır.

Önceki İçerikİbrahim ve Hazal’dan Mutlu Günlere İlk Adım
Sonraki İçerikMAHMUTLAR’DAKİ BİNALAR TEMİZ VE BAKIMLI MI?