Dün Hakkâri’deki saldırıda şehit olan erlerden Hamaset Tavlı İstanbul’da, Ataköy Camisinde kılınan cenaze namazından sonra Ataköy Şehitliği’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.
Cenazeye katılan Büyükşehir Belediye Başkanı, Şehidin babası ünlü armatör Armağan Tavlı’ya sarılarak teselli etti. Tek evladını teröre kurban veren baba Tavlı,”Vatan sağ olsun, oğlumla en son dün görüşmüştük, şehit olacağı içine doğmuş gibiydi” dedi.
Oğlunun kullandığı Porşe marka arabayı şehit aileleri vakfına bağışlayacağını söyleyen Tavlı,”Her şeye rağmen gururluyum. Ancak bu ülkenin tüm nimetlerini biz tüketiyormuşuz gibi bir hava estiriliyor. Vatanı korumak sadece zenginlerin görevi mi, neden hep zengin çocukları ölüyor” diyerek tepki gösterdi. Şehidin cenazesini uzaktan izleyen bir grup varoş çocuğu cenazeye katılanlar tarafından yuhalandı..!
İyi mi?
Dün Hakkâri’de şehit düşen askerlerden biriside İzmir’de toprağa verildi. Şehidin al bayrağa sarılı tabutu Alsancak Hocazade Camisine getirildiğinde tekbir sesleri yükseldi. Bir iş gezisi dolayısıyla Amerika’da olan şehidin babası haberi alır almaz özel uçağına binerek Çiğli havaalanına iniş yaptı. Şehit komando er Seçilmiş Hüdaverdi’nin babası olan Sağsalim Hüdaverdi’nin bir dönem TBMM’de İzmir milletvekili olarak görev yaptığı ve işlerinin yoğunluğu sebebiyle istifa ettiği öğrenildi. İyi mi?
Hakkâri’deki saldırıda yaralanan ancak kaldırıldığı hastanede tüm çabalara rağmen kurtarılamayan Şehit Onbaşı Hüsamettin Neiyiettin’in naşı askeri uçakla Ankara’ya gönderildi. Şehit Onbaşının Oran’daki evine Türk bayrağı asıldı. Şehit Onbaşının, bankacılık sektörünün en önemli isimlerinden Yebankın sahibi Hidayet Neiyiettin’in oğlu olduğu ortaya çıktı. Haberle yıkılan baba komşu yardımıyla ayakta durdu. Şehidin cenazesine tüm devlet erkânının katılması birlik ve beraberlik mesajı olarak algılandı. Baba Neiyiettin, acı haberi genelkurmay başkanından aldığını, acısının büyük olduğunu söyledi. Vatan sağ olsun gerekirse bende silahımı alır ülkem için savaşırım diye haykıran Şehit babasını Başbakan yardımcısı Bozbağ teselli etti. Bozbağ’ın,” Bende şehit babasıyım. Tek evladımı geçen yıl Şemdinli baskınında teröre kurban verdim ama gururluyum “ demesi üzerine gözyaşları sel oldu aktı iyi mi?
Milli Savurma Bakanı tören sonrası bir açıklama yaparak, “Kişi başına düşen milli gelirin artmasından dolayı herkesin zenginleştiğini, özellikle işadamlarının çocuklarını cepheye sürmek gibi bir politikalarının olmadığını” söyledi.
Çünkü ‘Armut’ fiyatları çok düştüğü için, Türkiye tarihinde bir ilki gerçekleştirerek ‘saman’ ithalatına başlamıştı sayın okuyucular.
İyi mi?

Önceki İçerikBİLİMSEL ARAŞTIRMANIN ÖNEMİ
Sonraki İçerikHASAN KISA’YI KUTLUYORUM