Büyükşehir yasasının meclise sevk edilmesiyle birlikte başta Alanya olmak üzere tüm beldelerde kıyamet koptu.
İktidar partisine mensup olanlardan şuana kadar yasa aleyhine tek bir açıklama gelmedi.
En son Alanya Belediye Başkanı bir açıklama yaparak,”Bu yasanın bölgenin lehine olduğunu ve yasayı desteklediğini” söyledi. Sipahioğlu’u bu açıklamayı içinden gelerek mi yaptı.
Yoksa AKP’den yeniden aday olmanın yolunun bu cümlelerden geçtiği için mi bilemiyoruz.
Ancak bir gerçek var ki, bu yasa bölgemizin aleyhinedir. Hizmet verenle, hizmet alan arasındaki mesafe uzarsa sıkıntılar da bir o kadar büyür.
Artık en küçük bir sorunumuz olduğunda bile Antalya’nın yolunu tutacağız.
Bu konuda “Bizde bir şeyler yapalım” dedik.
Yıllardır Türkiye’de ki her türlü hukuksuzluğu ilginç yöntemlerle protesto eden Sayın Ferhat Gedikli ile bir araya gelerek ‘Belediyelerimize kilit vurulmasını, kilitleri kırarak protesto etmeye karar verdik.
Köşe yazarı dostum Yalçın Ardıç “bu eylemde bize destek vereceğini” söyledi ve çıktık yollara.
İlk durağımız Gazipaşa İlçesine bağlı KAHYALAR belediyesi oldu.
Ferhat Bey zincirlerini kuşanarak belediye binasının giriş kapısına geldiğinde gazeteci dostlarımız çok büyük ilgi gösterdiler.
Bu sırada KAHYALAR belediye başkanı olduğunu söyleyen şahıs geldi.
Önce bizleri tepeden tırnağa bir süzdü, “Ne var ne oluyor” diye sordu.
Ben, “Büyükşehir yasasını protesto etmek ve sizlere destek vermek için buradayız” dedim.
Zavallı adam, bir bana baktı. Diğer arkadaşlara baktı ve “Yasa çıktı mı? Belediyemiz kapandı mı?” dedi.
Büyükşehir yasasının ne olduğunu bilmeyen, gündemi bile takip etmeyen bir belediye başkanının Türkiye gerçeğiyle nasılda örtüştüğünü gördüm orada.
Eylemimizi yaptık ve Demirtaş Beldesine geldik. Belediye başkanı Sevgili Dostum Mustafa Aras’ın bir toplantı için Alanya’da olduğunu öğrendik. Çaylar ikram edildi ve oradaki eylemimizi tamamlayıp Kargıcak Beldesine geldik. Kargıcak Belediye Başkanı Sayın Asiltürk Beyin ilgisi ve konuya dair bilgisi çok üst düzeydeydi. Kendisini öteden beri sever ve takdir ederim. Kargıcak’ta yaşamasam da her zaman desteklemişimdir.
Kargıcak organizasyonumuzda Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Sayın Mesut İlhan’ın çok önemli katkıları oldu. Bu yasa konuşulmaya başlandığından itibaren Mahmutlar halkının sesi kulağı olup sakıncalarına dikkat çekti. Kendisini buradan bir kez daha kutluyorum.
Bu arada Yeni Alanya Gazetesinin en başından beri bu yasanın sakıncalarını anlatıp Alanya halkının bilinçlenmesine verdiği katkıyı hiçbir zaman unutmamak gerek. Başta Sayın DİM olmak üzere tüm çalışanlarını kutluyorum.
Kargıcak eylemimize Belediye Başkanı Asiltürk bizzat katılıp uzatılan mikrofona, “Bu yasaya sonuna kadar karşıyım” deme cesaretini gösterdi.
Bu çok önemliydi. Mahmutlar beldesine yöneldiğimizde Başkan Çelik’in şehir dışında olduğunu biliyorduk. Belediye önüne geldik.
Bu arada bazı kişilerin basında görünmemek adına önceden belediye hizmet binasından kaçtıklarını öğrendik.
Burada bir parantez açmak istiyorum. Belediye Başkan yardımcısı Sayın Mustafa Şimşek, eylem boyunca bizlere her türlü desteği verdi. Çok büyük ilgi gösterdi.
Orada kilit kırıp konuşma yapacak kadar cesur ve yürekliydi.
Kendisine buradan yüzlerce kez teşekkür ediyorum. Bu yazım çıktığında yasa ile ilgili ne gibi gelişmeler olacak bilemiyorum. Ama bin de bir umutta olsa taşımıyor değilim.
Umarım yetkililer bölge halkının hassasiyetlerini dikkate alır ve yeni bir düzenleme yapar.
Bunu çok istiyorum. Biz mücadele ederken korkup kaçanları, destek veriyormuş gibi yapıp içten içten sevinenleri Mahmutlar siyasetinin vitrininde gördüğüm an bu korkaklıklarını yüzlerine bir tokat gibi vurmak için.

Önceki İçerikBİLİMSEL YÖNETİMİN ÖNEMİ
Sonraki İçerikMECLİS ÜYELERİNE MEKTUP