Caddeler Büyükşehir’den Alanya Belediyesine geçiyor. Yüzlerce Personel işsiz kalmaktan kaygılı. Büyük bir bölümü Türel döneminde işe başlayan personellerin gözü Cumhur ittifakı ortağı AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu’da.
Büyükşehir yasası ile birlikte Alanya Merkez ve tüm Mahallelerdeki Büyükşehir’e ait ana arter Caddeler ve Bulvarlar Alanya Belediyesine geçiyor. Mahmutlar’da bulunan Barbaros Caddesi ve Menderes Bulvarı (Belediye Caddesi) Alanya Belediyesi’nin oluyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel döneminde işe alınan yüzlerce personelin durumu gündeme geldi. Bu gelişmeyle birlikte yüzlerce Belediye personeli gelişmeleri kaygılı bir şekilde yakından izliyor.
GÖZLER TOKLU’DA
Caddelerin Büyükşehir Belediyesinden Alanya Belediyesine geçmesiyle birlikte Caddelerde çalışan yüzlerce personel Büyükşehir Belediyesi tarafından Alanya Belediyesine devredilecek mi? yoksa yüzlerce personel Büyükşehir Belediyesi’nde kalacak mı?
Yüzlerce Personel nerede istihdam edilecek. Başka şehirlere gönderilerek istifa edilmeye mi zorlanacaklar. AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu yüzlerce personelin bu durumu karşısında ne gibi çözüm üretecek. Cumhur ittifakı birlikteliğinde yüzlerce personelin Alanya Belediyesi’ne yatay geçişi sağlanır mı. Büyükşehir Belediyesi tarafından tazminatları ödenip işsiz mi bırakılırlar. Tüm bu sorulara muhatap hem Alanya AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu olarak, hem Alanya Belediyesi’nde Cumhur ortağı olarak, hem de Türel döneminde AK Parti İlçe teşkilatınca yüzlerce personelin işe girmesini sağladıkları ele alınırsa gözler AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu’da olacak.