Mahmutlar eski Belediye başkanlarından Alaattin Çakır hakkında sık sık aleyhte aynı haberi yapan Alanya adres isimli internet sahibi Ali Doğan isimli gazeteciye cevap verdi.
Çakır, “Alanya adres isimli internet gazetesi sahibi Ali Doğan, hakkımda 3 yıldır sürekli bir şekilde aynı haberi yapmaktadır. Bu haber, tamamen kasıtlı ve bir yerlere hedef göstermek amacı ile yapılan haberlerdir. Bu ve benzer haberlerin amacı bellidir. Bu haberler şahsımın siyasi olarak önünü kesmek amacıyla bazı kişiler tarafından planlanarak yapılmaktadır. Haber çarpıtılarak ve yanlı olarak verilmektedir” dedi.
GAZETECİNİN KARŞILIKSIZ MADDİ TALEBİ VAR
Çakır, “Haberi yapan şahıs, şahsımdan seçimler sırasında önemli miktarda maddi taleplerde bulunmuştur. Bu taleplerin iş ve hizmet olarak hiçbir karşılığı ve belgesi yoktur. Burada mantık; “maddi talebimi karşılarsan yanında olurum, karşılamazsan aleyhinde yazarım” mantığıdır. Etik ve yasal olmayan bu davranışın kelime karşılığı; yazılı basın yolu ile tehdit ve buna dayalı maddi menfaat teminidir. Seri olarak hakkımda yapılan bu kasıtlı haberler ile ilgili tarafımızdan yasal yollara başvurulacaktır” dedi.
AMAÇ SİYASİ YIPRATMA
‘Söz konusu haber içeriğinde, şahsımın sayın başbakan adına 2008 yılında alacağım ağaçtan bahsedilmek sureti ile ağaçları almayarak, sözümü yerine getirmediğim ve Başbakanı 4 yıldır kandırdığım ifade edilmektedir’ diyen Çakır, “Bu son derece çirkin ve seviyesiz bir ifadedir.
Aynı haberin aynı kişi tarafından sürekli olarak yapılmak sureti ile şahsıma yapılan bu saldırı, şahsımın siyasi pozisyonu göz önüne alınarak yapılmaktadır. Bu haberler, şahsımı siyasi olarak yıpratma amacının yanında, diğer taraftan acaba bu tür haberler ile mensubu olduğu partiden adaylığını engelleyebilir miyiz düşünceleri bulunmaktadır” dedi.
20 BİN AĞAÇ DİKTİK
Çakır, “Yukarıda bahsedilen haberin içeriğini kamuoyuna daha önce açıklamıştım. Bu haber vesilesi ile bir kez daha açıklamak istiyorum. Öncelikle, siyasi ve özel hayatımda sözlerimi sonuna kadar tutan, verdiğim sözün arkasında olan biriyim. 5 yıllık belediye başkanlığı görevimde halkımıza verdiğimiz sözlerin tamamını tuttuğum gibi, sözümüz olmayan, ancak; eksikliğini hissettiğimiz hizmet ve projeleri de sözümüzmüş gibi yerine getirdiğimiz, hazırladığımız 5 yıllık hizmet kitapçığımızda belgeleri ile beraber halkımızın bilgisine sunulmuştur. Söz konusu ağaç ve çevre olunca, ağaç dikmenin, korumanın ve kollamanın; söze ve taahhüde gerek olmadan, insan olmanın bir gereği olduğu inancı ile beldemize görevimiz sırasında 20 bine yakın farklı türden ağaç diktiğimiz ve büyüttüğümüz, beldemizde yaşayan herkesçe malumdur. 20 bin ağaç dikmek her insana nasip olmayacak bir duygudur” dedi.
FİDANLAR ŞAHSIMA TESLİM EDİLMEDİ
Çakır, “Sayın Başbakan adına 3 bin fidan için 15 bin TL taahhütte bulunduğumuz doğrudur. Amacımız, beldemizde sayın Başbakanın adını taşıyan bir koruluk yapmaktı. Ancak, sayın başbakan adına beldemizde yapacağımız koruluk için, 3 bin fidan bize bugüne kadar teslim edilmemiştir. Teslim edilmeyen fidanların parasını ödeyecek halimiz yoktur. O gün ilgili kuruma belirttiğim gibi, bugün de aynısını vatandaş olarak söylüyorum.  Beldem içerisinde tahsis edilecek bir alanda fidanların şahsıma teslim edilmesi halinde bugün de 15 bin TL’yi ödeyerek aynı projeyi beldem adına yapmaya her an hazırım ve bundan da büyük mutluluk duyarım” dedi.
BAŞBAKANI VE HALKIMI KANDIRAMAM
‘Sayın Başbakanın isminin geçtiği bir projede, beldemizde oluşturacağımız koruluğa fidanları dikmeden verilecek veya verilen bir para olursa o zaman hem sayın Başbakanımızı hem de beldemizde yaşayan halkımızı kandırmış oluruz’ diyen Çakır, “Buradan bir kez daha kamuoyu önünde ilgililere ve yetkililere sesleniyorum: üzülerek cevap verdiğimiz bu konunun seri vaziyette gündeme taşınması ve gündemde tutulması son derece çirkindir ve ayıptır. Böyle bir konunun, ilgili gazeteci ve bazı kişiler tarafından farklı menfaatler ve siyasi amaç ve çıkar uğruna sipariş haber yaptırılması, bu haberi yapana ve yaptıranlara prim kazandırmayacaktır. Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adına koruluk yapmak üzere yer tahsisi yapılsın ve fidanlar teslim edilsin, aynı gün 15 bin TL, fidanları teslim eden ilgili kuruma tarafımdan ödenecektir. Kasıtlı olarak bu haberleri yapan şahsa buradan sesleniyorum: eğer kamuya bir katkı yapmak istiyorsan bir kez de “fidanları teslim edin, parayı alın” diye haber yap” diye konuştu.

Önceki İçerik‘Kim bu hayvan’ düşmanı?
Sonraki İçerik‘Kan davası cinayetini babam değil, ağabeyim işledi’