Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı (MAHKOD) Gazeteci Mesut İlhan’ın, sosyal medyadan yaptığı paylaşımına destek yorumları yağdı.  İlhan, ‘Belediyemiz kapandıktan sonra hem Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hemde Alanya Belediyesi’nin Mahmutlar’a çaktıkları bir çivi bile yok’ açıklamasında bulundu. İlhan’a Çakır ve Çandır yorumları ile destek verdiler.

“UYAN ARTIK MAHMUTLAR HALKI”

MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, “Uyan artık Mahmutlar Halkı. Ne Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ne de Alanya Belediyesi’nin Mahmutlar’a çaktığı bir çivi bile yok!. Belediyeler paramızı alıyorlar, arsalarımızı alıp Alanya’nın borçlarını ödüyorlar ama Mahmutlar’a yatırım yapmıyorlar” dedi.

“SESLİ DÜŞÜNME ZAMANI GELMEDİ Mİ?”

Artık köşelerde sessizce eleştirmenin Mahmutlar’a hiç faydası yok açıklaması yapan MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, “Sesli düşünme zamanı gelmedi mi? Artık sus pus yaparak ne kadar bekleyeceğiz. Hakkımızı istemeyecek miyiz? Korkaklar haklarını hiç bir zaman alamazlar” diyerek belediye yönetimlerini eleştirdi.

ÇAKIR: “DİKTİĞİMİZ AĞAÇLARI BİLE KURUTTULAR”

MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan’ın paylaşımına yorum yapan Mahmutlar Belediye Başkanlığını bir dönem başarılı bir şekilde gerçekleştiren Alaattin Çakır, “Diktiğimiz ağaçları bile koruyamadılar kuruttular” dedi.

Çakır, “Biz farklı zamanlarda ve seçim atmosferinde bildiğimiz, gördüğümüz her hususu ve hizmet tecrübelerimizi ve projelerimizi Mahmutlar’lı ve Alanya’lı hemşehrilerimizle paylaştık. Bölgemizin taleplerine geçmiş 5 yıl kulak tıkandığını ve gözmezden gelindiğini anlattık.

2019 seçimlerinin bölgemiz için yeni bir şans olabileceğini anlattık. Bırakın yeni bir proje üretilmesini diktiğimiz ağaçların bile kuruduğunu defalarca kez ifade ettik. Bölge ticaretinin ve sosyal yaşamın can damarı ve Akdeniz’in incisi olarak bıraktığımız Mahmutlar’ımızın bugün kü hali asla kaderimiz olmamalıydı” dedi.

ÇAKIR “MEVCUT DURUM BİZLERİ DERİNDEN ÜZÜYOR”

Mevcut durumumuz bizleri de derinden üzmektedir. Ancak tercihlere yapılabilecek pek fazla bişey yoktur. Hizmet sürecinde; Her iki belediyemizden beklentimiz Mahmutlar’ımıza ve Alanya’mıza nimet-külfet dengesinin korunarak hizmetin dağıtılmasıdır. Personel dağıtımında da aynı adaletin korunması önemlidir! Biz her zaman ve her platformda Mahmutlar’ımıza ve Alanya’mıza elimizden geldiği ölçüde ve imkanlarımız dahilinde hizmet etmeye gayret ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz” diyerek sitemini dile getirdi.

ÇANDIR: “ALTI YILDIR DİŞE DOKUNUR HİÇ BİR HİZMET YAPILMADI”

Mahmutlar Post Gazetesi yazarı ve Mahmutlar İlçe Yaptırma Platformu Başkanı Sudi Çandır, MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan’ın paylaşımına, “Mahmutlardan aldıkları gelirin yarısını Mahmutlara yatırıma ayırsalar yeter dedi. Çandır “Mahmutlar’ın gelirinin yarısını Mahmutlara harcasalar yeter. 6 yılda dişe dokunur hicbir hizmet yapılmadı. Mahmutlar kendi kendine yetiyordu, çok yazık ettiler. Bundan sonrası için birlik ve beraberlik içinde olmak ve hakkımızı hem Ankara’dan hem Antalya’dan hem de Alanya’dan almak zorundayız” dedi.