AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Evren Çalışkan, ‘Sahile yapılan proje Mahmutlar Belediyesinin bir utancıdır’ dedi.
Çalışkan Mahmutlar Post Gazetesine gönderdiği Basın açıklamasında “ Ak Parti döneminde yapılan sahil çalışmalarını bu mudur diye eleştirenlere soruyoruz sizin yaptığınız proje bu mudur” dedi.
Ak Parti Belde başkanı Evren Çalışkan’ın Basın bildirisini aynen yayımlıyoruz.
Çalışkan, “ AK Parti iktidarı döneminde sahilde yapılan 1,2 km’lik proje eleştirilerek sahilde yapılan proje ve uygulaması için bu mudur ifadesi kullanılmıştır. Değerli halkımıza seçim beyannamesinde yeşillikler içinde tasarlanmış bir proje sunulmuş ancak uygulaması devam etmekte olan projeyle en ufak bir benzerlik göstermeyen imalat ortaya çıkmıştır. Şimdi biz soruyoruz; Bu mudur?
Yapımı yaklaşık iki yıldır devam eden söz konusu proje, Mahmutlarımızı eksi yönde ivmelendirmekte ve hızlı irtifa kaybına neden olmaktadır.
Şaibeli başlayan sahil projesinin ihale ediliş maliyetinden tutunda projenin hayata geçiriliş süresi ve işin yapım kalitesi ortada olup, gerek teknik gerekse sosyolojik altyapıdan uzaktır. Yapımında hiçbir engelin bulunmadığı proje bir buçuk yıldır maalesef bitirilememiştir. Mahmutlar’ın ve Mahmutlar Belediyesi’nin bir utancı olarak iki sezondur önümüzde durmaktadır” dedi.
YAPILAN İŞTE KALİTE YOK;
Mahmutlar AK Parti Belde Başkanı Evren çalışkan, “Yapılan işin kalitesi yerinde incelendiği zaman, halkımızın parasının nasıl israf edildiği ve resmen çarçur edildiği görülecektir. Bunu anlamak için inşaatçı ve ya belediyeci olmak zorunluluğu yoktur. Her vatandaşımız ortadaki rezaleti görmektedir. Aksi düşünülüyorsa da sayın belediye başkanımızın halkımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve sorumlu muhalefet anlayışını yerine getiren bizlere önceden belirteceği zamanda projenin uygunluğunu göstermesi ve Mahmutlarımıza yakıştıramadığımız proje konusunda bizleri ikna etmesini beklemekteyiz.
Projenin uygulaması teknik şartnamedeki ile karşılaştırılmalı, teknik bir heyet tarafından, kontroller mutlaka yapılmalıdır. Standartların altında bir durumun saptanması halinde ise kesinlikle geçici kabulü yapılmamalıdır. Nihayetinde bakıldığı zaman benzer çalışma AK Partili Oba Belediyesi tarafından da yapılmaktadır. Yapım maliyetlerinin de m2 bazında incelendiğinde yakın olduğu görülmektedir. Ancak proje ve imalat incelendiği zaman aradaki kalite farklılıkları bariz olarak görülmektedir. Yapılan bu kötü işin hesabı belediye başkanı tarafından işin başında halkımızı ve bizleri ikna edecek şekilde verilmelidir.
Geçtiğimiz Şubat ayında projenin gidişatının iyi olmadığı konusunda belediyemiz sahilden pis kokular geliyor başlığından uyarılmıştır. Ancak sorumlu muhalefet anlayışı gereği yaptığımız bu uyarılar dikkate alınmamıştır. İyi hizmetlere muhalefet yapmadığımızın bilinmesi için de konu basına aktarılmadan uyarılara devam edilmiştir. Yapılan uygulamanın hesabı mutlaka sorulmalı ve gerekli düzeltmelerin bir an önce yaptırılması hususunda gereken özen gösterilmelidir. Kamuoyunun bunun arkasında farklı şeyler aramasına sebep verilmemelidir. Kaldı ki; halkımızın rahatsız olduğu, kendine yakıştıramadığı bu işe duyarsız kalmayacağımızın da herkes tarafından bilinmesi gerekmektedir. Kamunun heba olan parasını korumak ve kollamak siyaset yapan bizlerin asli görevidir diye düşünmekteyiz.
Kendi iç dinamikleri ile rahatlıkla, zamanında bitirilebilecek bir proje olmasına rağmen, hizmete engel olmamak adına, kredi kullanılmasına bile grup kararı alarak hayır denmemiştir. AK Parti Belde teşkilatı olarak şimdi de biz soruyoruz; Bu mudur?” dedi.

Önceki İçerikİlçe olmak için 20 bin imza
Sonraki İçerikTurizmciler isyanda