Haber / Fatma Erdem

Mahmutlar’da denize girmek adeta cambazlık yapmak gibi bir şey oldu. 5 Kilometrelik kesintisiz sahil şeridi olan Mahmutlar’daki deniz tamamen taşlarla kaplandı.
Denizin nimetinden yararlananlar maalesef denize hiçbir yatırım yapmıyor. Devletimiz turizm tesislerinden vergi alıyor, binlerce esnaf turizmden ekmeğini kazanıyor. Tatile gelen on binlerce turist döviz bırakıyor fakat tatile gelen turistler denize girmek için adeta cambazlık yapıyorlar. Denizdeki taşlaşmadan dolayı denize giren herkes ya ayağını yaralıyor, ya da ayağını kırıyor.
“DENİZDEN KAZANIYORUZ DENİZE YATIRIM YAPMIYORUZ”
Resmen Cambaz yaptılar bizi açıklaması yapan Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Gazeteci Mesut İlhan,“Elimizden bir şey gelmiyor bindiğimiz dalı kesiyoruz” dedi. İlhan, “Mahmutlarımız maalesef her konuda sahipsiz kaldı. Belediyeler rütun işler haricinde yatırım yapmaz oldu. Şehir her geçen gün gelişirken, hizmetler durma noktasında. Denizimizden kazandığımız gelir maalesef başka yerlere harcanıyor. Denizdeki taşlar Mahmutlar turizmini baltalıyor. Turizm Bakanlığı başta olmak üzere Alanya’daki Turizm Dernekleri ve Alanya Belediyesi sahile hiç önem vermiyor. Varsa yoksa inşaat rantı. Denizimiz olmasa bu yaptığınız inşaatları, daireleri kime satacaktınız” diye sordu.
“DENİZ NİMET İSE KÜLFETİNDEN KAÇINILMAZ”
‘Deniz, Alanya ve Mahmutlar için bir nimettir’ diyen İlhan, “Mahmutlar’da on binlerce konutu satın alan ülkelerinden gelerek Mahmutlar’da yaşayan veya tatilini buralardaki turizm tesislerinde gerçekleştiren vatandaşlar, ya onlarca kilometre yerlere giderek denizden yararlanıyor,yada her türlü tehlikeyi göze alarak Mahmutlar’daki taşlı denize girmek zorunda kalıyor. Mahmutlar’ın yerli vatandaşları bile yanı başlarındaki denize girmeyip Gazipaşa, Tosmur veya Kleopatra sahilinde denize giriyorlar. Bu ayıp bizim yöneticilerimize yeter aslında ama düşünen kim, anlatan kim!. Denizimiz Allah’ın bize verdiği bir nimettir. Maliyeti yok, getirisi çoktur. Denizimizden gelen nimet ise külfetinden kaçınılmaz. Mendirek sistemi ile belirli alanlar taşlaşmadan kurtulabilir” diye sitemini en ağır bir şekilde dile getirdi.

Önceki İçerikOtomatik ödemeye dikkat!
Sonraki İçerikYENİ DÖNEM DERS ZİLİ ÇALDI