50. Yıl Ahmet Keşoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri Mahmutlar Düğün Salonu’nda Çanakkale zaferini bir kez daha yaşattılar. Mahmutlar halkı geceye yoğun ilgi gösterirken, ne Belediye Başkanı ne de meclis üyeleri geceye katılmadılar.
Çanakkale Zaferi kutlamasının sunuculuğunu yapan, 50. Yıl Ahmet Keşoğlu İlköğretim Okulu’nun Türkçe Öğretmeni Gamze Aydın yaparken, Okul müdürü Ali Kiriş açılış konuşması, okul Müdür Yardımcısı Mehmet Uyar İstiklal Marşı ve Mehmet Akif konulu konuşması, Okul öğrencisi Canan Özcan İstiklal Marşını, bir diğer Okul Müdür yardımcısı Ertuğrul Akbulut’un Çanakkale Şehitleri’ne isimli şiirleri ile programa devam edildi.
Çanakkale Zaferi, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü programına veliler ve öğrencilerin katılım yoğunluğu görüldü.
Programda, Çanakkale Savaşı şehitleri şiirler ve türkülerle canlandırıldı. Duygu yüklü geçen program, Çanakkale zaferinin anlam ve önemini belirten konuşmalarla başladı. Ardından sahne alan ‘Oratoryo’ büyük beğeni topladı. “İsimsiz Kahramanlar” isimli tiyatro, ‘Çanakkale’den Havadis Var’ isimli tiyatro oyunu, Çanakkale Cephesinden yazılan bir mektup, Program içinde Çanakkale türküleri ve şiirleri ile o günlere dönen izleyiciler bazı türkülerde gözyaşlarını tutamadı. Çanakkale Cephesi’nden yazılan bir mektupla Çanakkale Zaferi, 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü program sona erdi.
Haber: Ahmet DEMİR

Önceki İçerikMahmutlar Aşığı Jakop 84 yaşına bastı
Sonraki İçerikKızılay Mahmutlar’da