Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in eski danışmanı Sudi Çandır geçtiğimiz haftalarda Mahmutlar’da yapılan CHP delege seçimlerinde Ali Çelik’in listelere müdahale ederek Şaban Durnaoğlu’nun ismini sildirdiğini belirtti.
Mahmutlar’da 4 hafta önce yapılan CHP delege seçimleri tartışmaları devam ediyor. CHP Mahmutlar delege seçimlerinden önce 58 kişilik listeyi hazırlayan 3 kişiden biri olduğu iddia edilen Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in eski danışmanı ve Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarı Sudi Çandır, Mahmutlar Post Gazetesi muhabiri Orhan Olgun’a açıklamalarda bulundu.
Çandır, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in yapılan delege seçimlerinde delege listelerine müdahale ederek, Ahmet Asil’in listeye koyduğu Şaban Durnaoğlu’nun ismini sildirdiğini belirtti. Çandır, “Ali Çelik, Ahmet Asil’i aradı, ‘Bu adamın listede ne işi var, bu adamı listeden çıkarın. Bu adam bana gece gündüz ana avrat küfür ediyor, listede görmek istemiyorum’ dediğini, Asil’in CHP Alanya ilçe Başkanı Şevki Türktaş’ı arayarak, ‘Şaban Durnaoğlu bizim kolumuz kanadımız onu listeye yazdık, fakat Ali Çelik karşı çıkıyor. Şaban’ın ismini listeden sildiriyor’ dedi. Bunun üzerine Şevki Türktaş, ‘Ben karışmak istemiyorum, kendi aranızda halledin, aklın yolu birdir’ dediğini biliyorum” dedi.
HANİ YALANDI
Mahmutlar Post Gazetesi olarak Mahmutlar’da yapılan CHP delege seçimlerinde delege listelerinde dönen antikaları 2 haftadır sürekli olarak haber ve köşelere taşıyarak, halkı bu konuda aydınlatıyoruz. Gazete olarak, Mahmutlar’da yapılan CHP delege seçimleri ile ilgili yaptığımız haberlerde bazı CHP’li üyelerin ve vatandaşların görüşü doğrultusunda bu iddiaları ortaya atarak CHP yetkililerinin bu konuda doğru bir şekilde açıklama yapılması beklenilmişti. Fakat Başta CHP Mahmutlar Belde Başkanı Ahmet Asil’in, Mahmutlar’da yapılan CHP delege seçimlerinde ortaya atılan iddiaların asılsız olduğu yönünde açıklamalarının yanında gazetemiz köşe yazarlarını rencide edici açıklamalar gelmişti.
BU DEFA NE SÖYLEYECEKSİN?
CHP Mahmutlar Belde Başkanı Ahmet Asil’in geçtiğimiz hafta gazetemizde yayımlanan açıklamasında bulunan, ‘Ne başkan Ali Çelik, ne de bir başkası listelere müdahale etmemiştir. Bunlar tamamen asılsızdır’ söyleminin tamamen gerçek dışı bir söylem olduğu Çandır’ın gazetemize yaptığı açıklamalarla ortaya çıkmıştır. Asil’in gazetemizde yayımlanan açıklamasında gazetemize yönelik eleştirilerde bulunmuş ve yaptığımız tüm haberlerin CHP’ye yönelik yıpratma hareketi olduğunu belirtmişti. Bizler her zaman olduğu gibi takdiri kamuoyuna bırakarak, Mahmutlar’da dönen tüm entrikaların takipçisi olacağımızı ve Ahmet Asil’den, Çandır’ın açıklamalarına ne cevap vereceğini kamuoyuna açıklamasını beklemekteyiz.

Önceki İçerikDoğruluğumuz tescillendi
Sonraki İçerikÇelik’in 3 yılını halka sorduk