AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Evren Çalışkan’ın, “Halkın parasını alemlerde yiyor. Halka küfür edilen, halkın parasının içki ve alem masalarında yendiği, her işte rant ve rüşvet hesabının yapıldığı bir belediye ile karşı karşıyayız” diyerek suçladığı gün AK Parti’nin iftar yemeğine katılan Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu tarafından adeta baş konuk ilan edildi.
Protokol masasında Çavuşoğlu’nun sağına oturtulan Çelik’in sık sık Evren Çalışkan’a bakarak nazire yapması ise dikkat çekti.
ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP)Mahmutlar Belde Başkanı Evren Çalışkan, Belediye Meclis Salonu’nda bir vatandaşı kovan ve görevlilerce dışarı attıran CHP‘li Belediye Başkanı Ali Çelik’i kınamıştı.Mahmutlar Pazarı’nda yaşanan rüşvet iddialarına ilişkin CHP‘li Meclis Üyesi ve o dönemki Başkanvekili Hasan Kısa’nın, “Yok böyle bir şey” diyerek olayı gizlemeye çalıştığını da ifade eden Çalışkan, “Aynı partiye mensup CHP’li Üye ve Başkan Yardımcısı Mustafa Şimşek, ‘Pazarcılardan 500’er TL para istendi ancak pazarcılar bu parayı vermeye yanaşmadı’ diye olayı açıkça itiraf etti” demişti.
‘MAHMUTLARLI VATANDAŞ İSYANDA’
Pazartesi günü Yeni Alanya’ya konuşan AK Partili Çalışkan, “Mahmutlar‘da 1,5 yıllık sürede halk, belediyede yolsuzluk ve usulsüzlük iddiasını konuşuyor. 2009 yerel seçiminde CHP‘li Çelik, ‘Halk hak ettiğini alacak, halk adamı, dürüst siyaset, halka hizmet, halk meclisi, halkın belediyesi’ gibi sözlerle vatandaşlardan oy istemiş ve seçilmiştir. Ama o gün Çelik’in verdiği sözlerin bugün sadece söylemden ibaret kaldığını herkes görmüştür. Çelik’e oy veren ve CHP‘li meclis üyeleri tarafından da gerçekler anlaşılmıştır” diye konuşmuştu.
ÇALIŞKAN’DAN ŞOK İDDİALAR
Beldede halka küfürlerin edildiğini de ileri süren Çalışkan, iddialarını şöyle sürdürmüştü: “Halkın parasının içki ve alem masalarında yenildiği, halkın seçtiği belediye meclisine “O… çocuğu” denildiği, “S. git lan” denilerek halkın makam odalarından ve belediye meclisinden kovulduğu, tokatlandığı, bırakın halk meclisini, belediye meclisinin bile çalışamadığı, bırakın halka bilgi ve hesap vermeyi, CHP’li meclis üyelerinin bile bilgi ve hesap soramadığı, belediye meclisine gelen konuların halk ve hizmet ile uzaktan yakından hiçbir alakasının olmadığı, yapılan her ihalede ve işte rant hesabı ve yolsuzluk yapıldığı, belediye çalışanlarına, esnafa ve halka rahatsız edici bir şekilde baskı yapıldığı bir belediye ve belediye başkanı ile karşı karşıyayız.”
ÇAVUŞOĞLU SARILARAK KARŞILADI
AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Evren Çalışkan’ın, “Halkın parasını alemlerde yiyor. Halka küfür edilen, halkın parasının içki ve alem masalarında yendiği, her işte rant ve rüşvet hesabının yapıldığı bir belediye ile karşı karşıyayız” diyerek suçladığı gün AK Parti’nin iftar yemeğine katılan Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu tarafından adeta baş konuk ilan edildi. Protokol masasında, kendisini sarılarak karşılayan Çavuşoğlu’nun sağına oturtulan Çelik’in sık sık Evren Çalışkan’a bakarak nazire yapması ise dikkat çekti.

Önceki İçerikSokak hayvanlarını unutmayalım
Sonraki İçerikFUTBOLLA YATIYORUZ, FUTBOLLA KALKIYORUZ