AK Parti Mahmutlar Kadın Komisyonu Başkanı Fatma Özel Hayırsever Oktay Cebeci’nin Yeni Mahalle’ye yaptırmakta olduğu camii için önerilerde bulundu. Özel, “Kalkınmanın ve refaha erişmenin, farkındalığı geliştirmek ve herkesin bir işin ucundan tutmasıyla olabileceğine inananlardanım. İşin ucundan tutmak demek maddi, manevi, fikir vermek veya olumlu eleştirmek her şekilde olabilir. Mahmutlar Post Gazetesi aracılığı ile fikrimi kamuoyu ile paylaşmak istiyorum” dedi.
Özel, “Mahmutlar Yeni Mahalle’de hayırsever işadamı Oktay Cebeci’nin yaptırmakta olduğu camimiz çok güzel şekilde devam etmekte. Ben de bu güzel camimizi daha da anlamlı ve verimli kılabilmek için bir öneride bulunmak istiyorum. Son yıllarda hükümetimizin de desteğiyle engelliler için her alanda çok olumlu ve büyük adımlar atılıyor ve işin içinde olan biri olarak bütün bu olanlar bizleri çok mutlu ediyor.
Bu güzel cami için benimde bir önerim var. Cami minarelerine işitme engelliler için ezan vakitlerinde yanıp sönen ışıklar konabilir, yine az duyabilen vatandaşlar için caminin içine duyma engelliler için geliştirilmiş düzenek yapılabilir. Tekerlekli sandalyeli vatandaşlar için caddeden itibaren rahatça camiye ulaşabilecekleri rampa ve üst kata çıkabilecekleri merdiven asansörü yapılabilir. Yine görme engelli arkadaşlarımız için caddeden başlayarak mihraba hatta üst kata kadar kabartmalı kaldırım döşenebilir” dedi.
Özel, “Özürlü insanların evlerinden çıkıp sosyal ortamlara girmesine ve en temel ihtiyaçlardan olan ibadet edebilme imkanına ulaştırabilmek çok güzel olmaz mı?
Bugünün sağlıklı insanları yarın ne olacağını kimse bilemez. Özürlü vatandaşlarımızı bir başkasından yardım beklemesinden kurtarmak bence en güzel hizmet ve insanlık görevidir. Eğer camimizi bu şekilde hizmete açarsak Türkiye’de bu donanıma sahip ikinci camii olabilme mutluluğunu da erişmiş olacağız. İnşallah hayırsever işadamımız Oktay Cebeci bu önerime duyarlı olursa özürlü vatandaşlarımızı da mutlu eder hayır dualarını alırlar. Hizmetlerinden dolayı Oktay Cebeci ve ailesine parti teşkilatım ve Mahmutlar halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Önceki İçerikSahipsiz yol
Sonraki İçerikKaderimiz belirleniyor