Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in önerisiyle meclis olağan üstü toplandı. Meclis’te suya yapılacak olan %48’lik zam, otobüs alımı için 1 milyon (eski para ile 1 Trilyon) kredi ve pazar yerlerinin yeri yönetmelik tasarısı görüşüldü ve tüm öneriler komisyona sevk edildi.
GEDİKLİ YİNE DAMGA VURDU
Türkiye’deki deniz feneri davasını vücuduna deniz feneri lambaları bağlayarak ilginç bir boykot yaparak Türkiye’nin gündeminde sık sık yer alan Ferhat Gedikli, Mahmutlar Belediye meclis odasına 2. kez damgasını vurdu. Belediye Meclis toplantısı bittikten sonra basına teşekkür ederek, salondan ayrılmalarını isteyen Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’e, ‘Söz alabilir miyim?’ diye soran Ferhat Gedikli, Başkan Ali Çelik’ten, beklenmeyen ‘Hayır alamazsın’ cevabını aldı. Gedikli, ‘Burası halkın meclisi burada konuşamayacaksak, nerede konuşacağız. CHP’li bir belediye’de böyle bir şey söz konusu olamaz’ deyince Ali Çelik çok sinirlenerek, ‘Çık kardeşim dışarıya, başlarım sizin CHP’nizden, MHP’nizden’ diyerek Ferhat Gedikli’ye cevap verdi.
Gedikli, “Memleket için doğru dürüst çalışana saygı gösteririm, ama memleketi soyanlar, ceplerini dolduranlar şerefsiz ve namussuzdur” dedi. Başkan Ali Çelik, meclis salonunda bulunan belediye görevlilerine, ‘Çağırın güvenliği, bu adamı buradan atın’ diye talimat verdi. Görevliler Ferhat Gedikli’yi kollarından tutarak dışarıya çıkartmak istedilerlerse de Gedikli eleştirilerini sıralamaya devam etti. Başkan Ali Çelik, ‘meclis üyeleri ile özel toplantı yapacağım’ deyince CHP’li Meclis üyelerinden Murat Can ve İbrahim Sayar salonu terk ettiler.
“BAŞKAN HALKA HAKARET EDİYOR”
Deniz feneri boykotçusu Ferhat Gedikli, Meclis salonundan çıktıktan sonra Belediye önündeki alanda gazetecilere basın açıklaması yaptı. Gedikli, “Mahmutlar’da şaibeli duyumlar had safhaya ulaşmıştır. CHP’li bir Belediye böyle karanlık işlere bulaşamaz. Biz bunu dile getirdiğimiz için CHP’li başkan Ali Çelik, ‘Başlarım sizin CHP’nizden, MHP’nizden’ diye kendi partisine küfür ediyor. Buradan Mahmutlarlı CHP’lilere seslenmek istiyorum. CHP’den Belediye Başkanı seçilen bir başkan nasıl, ‘başlarım sizin CHP’nizden’ diyebiliyor. Demek ki kendisi CHP’li değil ama CHP’yi kullanıyor” dedi.
Gedikli, “Sahilde plajda WC yok, 2 yıl önce sahile konulması için WC kabinleri alındı. Şimdiki Fen İşlerinde çöplükte. Sahilde halka hakaret ediliyor. Halka seçim vaadi verilmiş, ‘2 adet halk plajı yapacağım’ diye sahilde halk plajı diye bir yer göremiyoruz. Sahil Otelciler ve Büfeciler tarafından parsellenmiş diğer alanlar pislik içinde yüzüyor. Belediye hiç temizlik yapmıyor. Böyle yönetim mi olur? Bunları dile getirmek için halkın meclisine giriyorum. Meclis bittikten sonra söz alıp açıklama yapmak istiyorum ama başkan Ali Çelik, tarafından kovuluyorum. O oturduğu koltuk halkın koltuğudur. O koltukta krallık yazmaz. Krallık koltuğuna oturmak istiyorsa kendine bir koltuk alsın, kendi mekanına götürsün. Orada krallık yapsın. Mahmutlar Belediyesi’ndeki koltuk halkın koltuğudur” diyerek basın açıklamasını bitirdi.

Önceki İçerikÇelik'in 12 yıl hapsi isteniyor
Sonraki İçerikCrazy bull’a Gülşen geliyor