‘İlçe olmalıyız’ platformundan sonra Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik başkanlığında ilk toplantı yapıldı. Çok önemli kararların alındığı toplantıda Çelik, “Biz Mahmutlar’ız İlçe olmalıyız” dedi.
Mahmutlar’ın ilçe olması ile ilgili çalışmalar belediye düğün salonunda yapılan platform ile adım atılmıştı. Mahmutlar halkı tarafından pek ilgi görmeyen “İlçe Olmalıyız” platformu iletişim eksikliği olarak nitelenmiş, “Mahmutlar beldesinin ilçe olma hakkıdır” görüşü tüm siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri tarafından kabul görmüştü. Mahmutlar Düğün Salonunda gerçekleşen ‘İlçe olmalıyız’ platformunda Mahmutlar Belediyesi öncülüğünde ilçelik kriterleri tespit edilsin, onun için komite üyesi belirlensin görüşünden sonra komite üyeleri belirlenmişti. Komite de Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik komite başkanı olarak kabul görmüş, Mahalle Muhtarları, Mahmutlar’daki Siyasi Parti başkanları, Mahmutlar Sağlık Ocağı baştabibi Dr. Mevlüt Sönmez ve Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’dan oluşan bir komite oluşmuştu.
LAFLA OLMUYOR BEYLER
Bu komitenin geçtiğimiz hafta Salı günü Mahmutlar Belediyesi Başkanlık Makamında toplantıya katılması bekleniyordu, fakat komite üyelerinden büyük bir bölümü ilk toplantıya katılmayarak ne kadar gayri ciddi olduklarını ortaya koymuş oldular. Toplantıya Başkan Ali Çelik, AK Parti Belde Başkanı Evren Çalışkan, Dr. Mevlüt Sönmez, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top ve Gazeteci Mesut İlhan katıldı. Toplantıda bir tutanak tutularak ilk toplantı resmileştirildi. Dernek kurulmasından vazgeçilerek, ‘Gönülllü Platformu’ olarak yola devam edilmesi kabul gördü. Daha önceki ilçelik başvurusunu güncellemek üzere belediye yazı işlerine görev verildi. Mahmutlar’ın, Kargıcak’ın ve köylerin sosyal ve ekonomi verileri bir kitapta buluşturup ilgili kurumlara ve 550 milletvekiline verilmek üzere ‘Niçin ilçe olamayız’ kitabı çıkarılma kararı alındı. Mahmutlar’ın Kargıcak’ın uçaktan kamera ile görüntü ve fotoğrafları çekimi için karar alındı ve ilçelik olmak için çok önemli kararların altına imza konuldu.
ÇELİK, “BİZ MAHMUTLAR’IZ İLÇE OLMALIYIZ”
Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik toplantı da yaptığı konuşmada, ‘Mahmutlar ilçe olmayı çoktan hak ediyor. Türkiye’de birçok ilden, onlarca ilçeden daha fazla nüfusa sahibiz. Dünyanın her ülkesinden 100’lerce yabancı uyruklu beldemizde yaşıyor. İç Anadolu’ya en yakın bir belde olmakla beraber beldemizde bir cezaevi bulunmakta. İlçe olmak için tüm veriler bizim lehimize biz hakkımız olan ilçeliği istiyoruz. İlçe olmak için hiçbir fedakârlıktan kaçmayacağız. Resmi yazışmalar ve siyasi görüşmeler için her türlü çalışmalara başladık. “Biz Mahmutlar’ız ilçe olmalıyız” diyerek ilçelik için önemli adımların atıldığını gözler önüne serdi.

Önceki İçerikBeceremediler!!!
Sonraki İçerikÇakır önde, Yıldırım peşinde