Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, Mahmutlar D-400 Karayolu sahil çalışmaları ile ilgili Mahmutlar Post Gazetesi’nde yayımlanan haberde vatandaşın gazetemiz aracılığı ile yaptığı eleştirilere cevap verdi.
Mahmutlar D-400 Karayolu’nda devam eden sahil çalışmaları ilgili geçtiğimiz haftalarda Mahmutlar Post Gazetesi’nde yayımlanan ‘Sahil çığlık atıyor’ haberinde, vatandaşlar tarafından yapılan eleştirilere Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik cevap verdi.
Haberde Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklama yapan vatandaşlar, Mahmutlar D-400 sahil boyunca kaldırımlara konulan taşların estetik açısından çirkin görüntü oluşturarak, taşların kalın ve büyük olduğunu belirterek, Oba ve Alanya’daki sahil bantlarına konulan taşların daha ince ve estetik görüntü oluşturduğunu açıklamışlardı.
Vatandaşlar, Mahmutlar ve Alanya’da yürütülen kaldırım taşlarını kıyaslama yaparak, Mahmutlar Belediye Başkanı’ndan Oba ve Alanya’da yürütülen sahil çalışmalarına bakılarak oralarda yürütülen çalışmaların örnek alınmasını, aynı çalışmaların Mahmutlar D-400 sahil bandında yapılması önerisinde bulunmuşlardı.
ÇELİK: MAHMUTLAR D-400, KARAYOLLARINA AİT
Çelik, yapılan eleştirileri haksız bulduğunu belirterek D-400 Karayolunun belediye sınırında olamadığını ve yolun Karayolları’na bağlı olduğunu ve bundan dolayı bazı konulara müdahale edemediklerini belirti.
Çelik, “Mahmutlar D-400 Karayolu sahil yolu Karayollarına ait. Oraya kendi kafamıza göre o taşı, bu taşı koyamıyoruz. Karayolları biz sahil çalışması yaparken bizden bazı şartlar istiyor. Orası şehirlerarası geçiş yolu olduğu için taşların biraz yüksek olması gerekiyor. Fakat Alanya ve Oba sahil bandı kendi belediyeleri’nin sınırlarında istedikleri taşı koyarlar, onların öyle bir sıkıntısı yok” dedi.
Haber: Orhan OLGUN

Önceki İçerikSergiye yoğun ilgi
Sonraki İçerikTekerlekli sandalyelerine kavuştular