Mahmutlar Beldesindeki dairesine ait eski su sayacının kendisinden izin alınmadan belediye tarafından sökülüp götürüldüğünü ve sayacını geri istediğini söyleyen DSP İlçe Başkanı Fikret Koçak’a, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’ten mektup geldi.
Mektubunda, “Sayacınız kaçak su kullanıldığı gerekçesiyle sökülüp götürülmüştür. Ancak siz sayacınızı geri istediğinize dair yazılı bir talepte bulunmamışsınız. Sayacınız belediye su işleri müdürlüğünde, istediğiniz zaman gelip alabilirsiniz” diyen Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’e, bir mektup da DSP İlçe Başkanı Koçak yazdı.
MEKTUPLA YANITA TEŞEKKÜR ETTİ
Koçak, oldukça ilginç mektubunda şu ifadeleri kullandı: Sayın Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik. Öncelikle vatandaşın sorunlarına yazılı bir mektup ile cevap vermenizden dolayı sizi tebrik ediyorum, fakat bu mektubu belediye tarafından Belediye Başkanı olarak yazarken beni de sade bir vatandaş olarak algılamanızı isterdim. Bildiğiniz üzere Mahmutlar halkını yakından ilgilendiren kartlı su sayacı sorunu halen devam etmektedir ve şahsım olarak yine bilginiz dahilinde birebir bu sorunu yaşadığımdan ötürü Mahmutlar halkı adına size tekrar sesleniyorum.
KİRACI NEDEN SU ABONESİ ALAMIYOR?
45 m3’lük su, nisan ayında daireme taşınan kiracılar tarafından kullanılmıştır ve ödeme yapmamışlardır. Sebep ise, kiracılar kendi üzerine su abonesi alamıyorlarmış. Size hatırlatırım ki, 27 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul Havalimanı’ndan size telefonla ulaşarak yabancı kiracılara su abonesi isteklerinde yardım eli uzatmanızı istemiştim ve 1 hafta sonra yurtdışından dönünce aboneyi üzerime alacağımı da bildirmiştim. Ne yazık ki yabancılara su abonesi yapılmadan analog su sayacını söktürmüşünüz ve bunun üzerine kendi imkanları ile dil bilmeyen yabancılar bir tesisatçı bularak geçici bir analog su sayacı taktırmışlar.
PARA HIRSI GÖZÜNÜZÜ MÜ BÜRÜDÜ?
Hiçbir ihbar veya bilgi verilmeden nasıl olur da analog su sayacı durduk yere sökülür? Kartlı sayaç satma hırsı gözünüzü mü bürüdü? Gözlerinizde dolar işaretleri mi belirmeye başladı? Size “Halkın Çilekeşi” deniyordu bir zamanlar ama Çilekeşler artık keş olmaya başladı ve sitemkâr oldular. Madem kiracılar kaçak su kullanmış, niçin cezai işlem yapmadınız? Mektubunuzda abonesiz kaçak kullanım diyorsunuz, niçin kiracıları 2 ay oyaladınız ve benim gelmemi beklediniz? Ya aylar sonra gelseydim? Kiracılar abone alamayacak mıydı? Sayın Çelik, burada bir çelişki var. Bana sanki halkı sınıflandırıyorsunuz gibi geliyor.
MAHMUTLAR’A GELEMEYENLER NE YAPSIN?
Kiracıların hepsini ev sahibi mi yapmayı planlıyorsunuz? Ya da Mahmutlar yakınında bulunmayan ve gelemeyen gayrimenkul sahipleri artık daire ve dükkanlarını kiraya veremeyecekler mi? Halkın karşısına çıksanız da şu konuyu iyice bir açıklasınız derim. Bu ara, kartlı sayaç ücreti ödeyen halk parasını ve eski su saatini nasıl geri alacak, bunu da söylerseniz halkınız size minnettar olacaktır.”

Önceki İçerikMahmutlar yasta
Sonraki İçerikBÖLGE TURİZMİ VE SORUNLARI-Hasan İlhan