Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Alanya Çevreyolu’nun 2. etabı için sürecin hızlandırıldığını ifade etti.
Çevre yolu Oba Mahallesinde kesintiye uğrayarak Mahmutlar’a ulaşımı tasarruf tedbirleri gerekçesi ile durdurulmuştu. AK Parti Alanya İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Toklu,Çevre yolu ile alakalı açıklamalarda bulundu.
‘ÇEVRE YOLU 2. ETAP ÇALIŞMALARI HIZLANACAK’
Başkan Toklu, Karayolları Genel Müdürlüğü’nde Alanya Çevreyolu’nun akıbeti için düzenlenen program hakkında bilgi verdi. Toklu, “Ankara’da Karayolları Genel Müdürlüğü’nde bir dizi görüşmeler yaptık. Alanya Çevre Yolu’nun ikinci etabın açılması ile ilgili süreç hızlanacak. Pandemi öncesinde de görüşmelerimizi gerçekleştirmiştik ancak pandemi nedeniyle süreç ötelenmişti. Önümüzdeki süreçte ikinci etabı açarak yoğunluğu azaltmayı hedefliyoruz” dedi.
‘OTOBAN İÇİN TEMASLAR SÜRÜYOR’
Alanya otobanının hızlanması için de Ankara’da temasların devam edeceğini belirten Toklu, “Yıllardır planlanan ve programlanan Alanya otobanı ile ilgili de görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Toplantı olumlu geçti, projenin hızlanması için girişimlerimizi yaptık. Bundan sonraki süreçte de temaslarımız devam edecek. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milletvekilimiz Sena Nur Çelik ‘in desteğiyle var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.