Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)de delege seçimleri heyecanı başladı. Mahmutlar’da delege seçimleri 23 Kasım Cumartesi günü yapılacak.
DELEGE seçimleri için genel merkezden gelen talimatlar ışığında bir tarih belirleyen CHP Alanya’da 11 Kasım ve 25 Kasım arasında delegelerini belirleyecek. Mahmutlar, Kestel, Kargıcak ve Demirtaş ‘ta delege seçimleri 23 Kasım Cumartesi günü Saat 10 ile 17 arasında gerçekleşecek.
Mahmutlar’daki delege seçimleri Mahmutlar Barbaros Caddesi Çıtırım Pastanesi üzerinde bulunan CHP Mahalle temsilciliği binasında gerçekleşecek.
MAHALLE BAŞKANLARI DELEGE OYLARI İLE BELİRLENECEK
14 günlük süreçte Alanya’da mahallelere tek tek sandık konulacak ve CHP’li üyeler oylarını kullanarak delegeleri belirleyecek. Seçimlerde çoğunluk sağlanamazsa bir sonraki gün aynı saatte seçim yeniden yapılacak. Alanya’da CHP’nin çok kritik bir virajdan geçtiğini belirten İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, “Kongre öncesi mahalle başkanlarımızı delegelerimizin oyları ile belirleyeceğiz. Üyelerimizin, delegelerimizin seçimlere ilgi göstermesini bekliyor, herkesi mahalle seçimlerine katılmaya davet ediyorum” dedi.