CHP Mahmutlar Kargıcak ve Kestel Belde örgütleri geçtiğimiz Cuma günü CHP Mahmutlar Belde Teşkilatı’nda sandık başına giderek, delege seçimlerini gerçekleştirdi.
Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik tarafından listeden isminin sildirildiği iddia edilen Şaban Durnaoğulları’nı CHP’li üyeler, üye olan bir başka ismi çizerek, Şaban Durnaoğulları’nın ismini yazarak listeyi deldiler. Durnaoğulları, “Hak yerini buldu, adalet tecelli etti” dedi.
Geçtiğimiz Cuma günü Mahmutlar CHP Belde Teşkilatında yapılan delege seçimlerinde Kestel ve Kargıcak blok listesi seçime katılan üyeler tarafından kabul edilirken, Mahmutlar Beldesi’nde Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik tarafından ismi veto edildiği iddia edilen Şaban Durnaoğulları 58 kişilik listede olmamasına rağmen, 34 oy alarak blok listeyi deldi ve CHP kongre delegesi seçildi.
Şaban Durnaoğulları seçimlerden sonra yaptığı açıklamada, ‘Adalet yerini buldu’ açıklamasını yaptı. Delege seçimlerinde Şaban Durnaoğulları listeye girerken, üyelerden 25 veto yiyen eski Mahmutlar Belediye Başkanı Mustafa Şahin liste dışı kaldı. CHP’li üyeler yapılan delege seçiminin dayatma bir liste olduğunu demokrasilerde böyle dayatma liste ile seçime gidilmeyeceğinin altını çizdiler. Mahmutlarlı CHP’li üyeler, “Atatürk’ün ilk genel başkanı ve kurucusu olduğu Partimizde maalesef ayırgancılıklar dönüyor. Delege seçilecek isimler bizler tarafından belirlenmesi gerekirken, partimizden başka partilere transfer olacağı haberlerine hiçbir tepki göstermeyen kendisini Milliyetçi, sosyalist bazen de ampulcü olarak lanse eden bir belediye başkanı tarafından onaylanarak bizlere dayatma listeye oy vermemiz beklendi. Bazı listedeki isimler partiye gelerek oy bile kullanma zahmetinde bulunmadan delege oldular. Partimiz kimlerin ellerinde kaldı, gerçek CHP’liler oy kullandılar, çakma CHP’liler delege oldular” dediler.
DURNAOĞULLARI: ADALET YERİNİ BULDU
Daha önce CHP Kongre delege listesinde ismi olan fakat son anda Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik tarafından çıkarıldığı iddia edilen Şaban Durnaoğulları seçime katılan üyelerin 34’ünün oyunu alarak, Ali Çelik’e rağmen listeye girmeyi başardı. Durnaoğulları, “Bu delege seçimlerinde çeşitli oyunlar oynandı, fakat adalet tecelli etti” dedi.
TARTIŞMALAR EKSİK OLMADI
Mahmutlar Belde teşkilatında gerçekleştirilen delege seçimlerinde tansiyon oldukça yüksekti. Bazı adaylar isimlerinin listede olmamasına tepki gösterirken, bazı üyeler ise seçimin adil olmadığını ve daha önceden belirlenen listelerin üyelerin önüne koyularak, tercih edilmesi istendiğini ve bu seçimin CHP’ye yakışmadığını belirttiler.
Haber: Orhan OLGUN

Önceki İçerikSevgililer gününüz kutlu olsun
Sonraki İçerikCinayete 36 yıl