Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Mahmutlar Barbaros Caddesi orta refüjündeki çiçeklerin içerisinde bulunan otları yolmaya başladı.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhiddin Böcek, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in isteği üzerine Alanya’da bulunan ana arter Caddeleri ve Bulvarları Alanya Belediyesine devir etti. Bu devirden sonra Alanya Belediyesi’nin ukdesine geçen Cadde ve bulvarlardaki çalışmaları Alanya belediyesi yapmaya başladılar. Bu kapsamda Alanya Belediyesi ilk mevsim çiçeklerini ektikten sonra çiçekler otlanmaya başladı. Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu otların büyümesiyle birlikte personeline otları yoldurmaya başladı.
Ayrıca Alanya Belediyesi şehrin tamamındaki parklarda, refüjlerde ve sosyal alanlarda bitkilendirme çalışması yapıyor.
Ekipler, şehir merkezinde başlattıkları ağaçlandırma, bitkilendirme, çiçeklendirme ve bakım çalışmalarını şehrin geneline yayarak sürdürüyor.
Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, bitkilendirme ve ağaçlandırma çalışmalarının ilçedeki tüm parklarda, yeşil alanlarda, kaldırımlarda, refüjler ve kavşaklarda devam edeceğini ifade etti. Uyar, mevsimlik bitki ve ağaç dikimi yapan ekiplerin bir yanda da bakım ve onarım çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.