Mahmutlar Yeni Mahalle’de bulunan İlkokul’da bir haftada 8 klima elektrik yüzünden patladı. Yeni Orta Okul İnşaatı başladığında okul bahçesindeki trafoyu kaldıran CK Elektrik Kurumu yeniden trafoyu yerine koymadığı için düşük veya yüksek voltaj yüzünden trafolar ardı ardına patlamaya devem ediyor.
Mahmutlar Yeni Mahalle İlköğretim Okulu yanında bulunan yeni ortaokulun yapımı sırasında CK Akdeniz Elektrik Kurumu okul bahçesinde bulunan elektrik trafosunu sökmesinden dolayı elektriklerin sürekli kesilmesi ve voltaj yükselmesinden dolayı klimalar ardı ardına patlamaya başladı ve veliler bu duruma isyan etti.
ÖĞRENCİ VELİLERİ İSYANDA
Trafodan okulun elektrikleri gelirken hiç bir sorun yaşamadıklarını açıklayan Öğrenci velileri, “Okulumuzun alanında CK Akdeniz elektrik’e ait trafo vardı. Aynı alana yeni bir Ortaokul yapılacağından dolayı bu trafo CK Akdeniz elektrik kurumu tarafından kaldırıldı ve elektrik direğine, trafo’dan geçmeden elektrik bağlandı. Okulumuz bu sezon eğitim ve öğretime açıldıktan sonra sınıflardayaşanan sıcaklıktan dolayı klimalar açılınca, elektrikler kesiliyor veya elektrikte voltajın düşük veya kesintisinden dolayı Klimalar patlamaya başlıyor. Daha iki hafta olmadan 8 klima patladı, kameralar arızalandı ve böyle giderse tüm klimalarımız ve elektrikle çalışan aletlerimizin hepsi bozulacak. CK Akdeniz Elektrik ve Enerji Kurumu Düzenleme Kurumu (EPDK)’ ya defalarca bildirdik aramadığımız hiç bir yer kalmadı. Bu sıcakta çocuklarımız sınıflarda duramıyor ve dolayısıyla ders yapamıyorlar. CK Akdeniz’e bir daha çağrıda bulunuyoruz. Mahmutlar Yeni Mahalle’de bulunan İlköğretim Okulu alanındaki kaldırdığınız trafonun yeniden okul bahçemizin uygun bir yerine konulmasını istiyoruz” diyerek isyanlarını dile getirdiler.