Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, aileleri uyararak, “Ehliyet almadan çocuklarınıza motosiklet almayın” mesajını verdi.
Alanya Trafik ve Asayiş Şube Müdürlükleri tarafından yapılan denetimlerde bayram süresi boyunca ilçe genelinde 33 sürücü belgesine 5 bin 516 TL ceza yazıldı. 3 sürücü alkollü, 1 sürücü ehliyetsiz araç kullandıkları için mahkemeye sevk edilirken, 3 araç ve 6 motosiklet eksik evraklarından dolayı Emniyet otoparkına çekildi. 6 trafik kazasının meydana geldiği 4 gün boyunca, 1 ölümlü trafik kazası sonundan 3 kişi hayatını kaybetti. Yine bir hırsızlık olayından dolayı aranan 3 kişi tutuklanarak ceza evine konuldu, 1 kişi de ise satışa hazır 45 gram esrar maddesi ele geçirildi. İlçede genel kontrol ve denetim uygulaması yaptıklarını söyleyen Turgay Çalışkan, “Şehir merkezinin giriş ve çıkışları trafik akışının yoğun olarak yaşandığı bölgelerde yapılan denetimlerde 419 kişinin Genel Bilgi Taraması (GBT ) yapıldı. Yapılan GBT kontrolünde 3 kişi hırsızlık suçundan kayıtları bulunduğu belirlendi. Bayramı hem aileleri hem de bizler için yasa boğan ise üzücü bir motosiklet kazasının ardından 3 kişinin hayatını kaybetmesi oldu “dedi.
AİLELERE MOTOSİKLET ÇAĞRISI
Küçük yaştaki çocuklarınızın kısa süreli mutluluk yaşaması için onlara aldığınız motosiklet ile sonunda üzülen taraf olmayın diyen Çalışkan, “İklim yapısı nedeniyle yılın 12 ayı yoğun şekilde motosiklet kullanılan bir şehirde yaşıyoruz. Alanya’da trafikte kayıtlı toplam araç sayısının 28 bini motosiklet oluşturmakta.  Ancak bir çok sürücü kask takmaktan kaçınıyor. Amacımız bizim sadece ceza yazmak değil. Yaşanan kazalarda kask kullanan sürücüler kazaları büyük oranda hafif sıyrıklarla atlatmakta. Tüm motosiklet kullanıcıları yolcu konumumdaki kişiler dahil kask kullanmaları, yaşı küçük ve ehliyetsiz kişilerin kesinlikle motosiklet kullanmamaları, tescili olmayan motosikletle trafiğe çıkılmaması gerekir” şeklinde konuştu. Bir anlık heyecan için hayatınızı karartmayın diyen Çalışkan, ailelere “Çocuklarınıza önce ehliyet sonra motosiklet ve kask alın” çağrısı yaptı.

Önceki İçerikKestel ve Kargıcak'ta bayramlaşma
Sonraki İçerikAçık ceza evi ihalesi müjdesi