Mahmutlar Barbaros Caddesi Deha Otel yanındaki Yarderesi yine pislik içerisinde. Daha önceki yıllarda önü büvetlenen dere Mahmutlar’a bir cazibe alanı oluşturuyordu. Vatandaşlar, “Derenin önünü kapatıp, su doldurulması çok mu zor” diyerek ilgisiz yönetime çağrıda bulundular.
Mahmutlar yerel yönetimlerin ilgisizliği ve boş vermişliği karşısında her geçen gün gerçek kimliğinden hızla uzaklaşıyor.Mahmutlar Post Gazetesi olarak hiç bir yöneticiyi karşımıza almak gibi bir niyetimiz yok ama bizi yönetenleri de uyarmak asli görevimiz olduğunu biliyoruz. Bunu örneklemek istersek size her hafta Gazetemizin sayfalarında Mahmutlar’ın Belediyelik dönemi ile Büyükşehir yasası ile uzaktan yönetilen bir Mahmutlar’ı gösterebiliriz!. Elbette takdir sizin…
“BELEDİYE GİTTİ, HİZMET BİTTİ”
Mahmutlar’ın Belediyelik döneminde Deha Otel yanındaki Dere’nin sahil tarafı büvetlenerek önü kapatılıp, derenin cazibe ile gelen suyu iki köprü arasına toplanması ile bölgeye katma değer bir güzellik sağlanıyordu. Belediye kapandıktan sonra Mahmutlar Post Gazetesi’nin ve MAHKOD Derneği’nin birlikte Alanya Belediyesi’ne ricası ile bir defa bu işlem yapıldı. Daha sonrası mezmelelik..Kurbağa B.klu dere olarak halka gösteriliyor.
CAZİBE MERKEZİ YAPMAK ÇOK MU ZOR?
Mahmutlar Post Gazetesi’nin 8 yıl önce gündeme taşıdığı ‘b.klu dere’ haberimizden sonra dönemin Mahmutlar Belediye Başkanı Murat Can tarafından oluşturulan proje ile cazibe merkezi haline gelmişti. Belediye Bütün şehir yasası ile kapandı. Mahmutlar Alanya Belediyesi uktesine girdi hizmetler ve yatırımlar durdu açıklamasında bulunan
Mahmutlar halkı,“Bu dereyi yine cazibe merkezi haline getirmek çok kolay ve masrafsız sadece birazcık ilgi gerek. Bu dere’de daha önce ördekler ve kuğular vardı. Mahmutlar’da çok fazla yaşam alanı parklar yok, nefes alınabilecek bir alan mezmelelik vaziyet de duruyor” dediler.
VATANDAŞLAR İYİLEŞTİRME BEKLİYOR
Vatandaşlar, “Deha otelin yanı başındaki dere yine pislik içerisinde adeta b.k götürüyor. Mahmutlar Belediyesi buraya gölet oluşturularak içerisine ördekler bırakılmıştı. Buradaki tüm yerli ve yabancı turistler bu alandan memnun kalmış, hepsi resim çekerek anılarına bırakmıştı. Yaz sezonu geldi sadece denizin önüne bir büvendi koyarak bu gölet oluşturulabilir. Derenin iki yanı çok güzel çimlendi. Buraya çay bahçesi parkı kurulabilir. Buraya gölettin hemen yanında kurulacak bir çay bahçesi hem cazibe merkezi oluşturur, hem de pislikten ve sinekten kurtulmuş oluruz” dediler.