MAHMUTLAR’LI Ali Rüzgar adlı bir vatandaş sosyal medyadan Alanya Belediyesine dar gelirli ailelerin çocuklarına belediye binasında etüt açılmasını istedi. Rüzgar’a ilginç cevap, çözüm masasından geldi. Mahmutlar’lı duyarlı vatandaş Ali Rüzgar sosyal medyadan Belediyelerin görevi asfalt yapmak ve çukur kapatmak ile sınırlı değil. Dar gelirli ailelerin çocuklarına Belediye binasında etüt verilsin paylaşımında bulundu.
“RÜZGAR DERSLİK İSTEDİ”
Rüzgar’ın sosyal medyadan paylaşımı aynen şöyle “Mahmutlar’da ki belediye binasını ortaokul, lise, derslik haline getirirseniz özel kurslara yıllık 5-6 bin lira ödeyebilecek durumu yok herkesin. Böyle bir takviye yaparsanız nasıl olur? Okullardaki etüt hiç bir işe yaramıyor. Çocukların vakitlerini çalmaktan başka bir şey değiller. Ücretsiz halk eğitim tarzı yerler inşa etmeliyiz. O binadan çok uygun bir iş için onca çocuk okuyor Mahmutlar’da ama bir tane dershane yok. Belediyecilik asfaltlama çukur kapatma ile sınırlı değil daha ciddi projeleri görmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.
ÇÖZÜM MASASI İYİ GÜNLER DİLEDİ
Rüzgar’ın paylaşımına Alanya Belediyesine bağlı kurum olan Çözüm Masasının cevabı şöyle oldu; “Belediyemizce pek çok alanda proje çalışmaları yürütülmektedir. Teşekkür eder, iyi günler dileriz”.